Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Як Мінфін має обраховувати дохід платників єдиного податку

0 30

23 липня набрав чинності Закон України  № 569-VIII «Про внесення  змін щодо застосування    РРО» в частині норми, відповідно до якої Кабінет Міністрів до 1 вересня має розробити порядок проведення перевірок субъектів  господарювання на предмет необходіності використання РРО.

Нагадаємо, що згідно Закону не застосовують РРО платники єдиного податку II і III груп незалежно від обраного виду діяльності, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1 млн грн. У разі перевищення у календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

 

Підприємців хвилює, яким буде порядок здійснення органами доходів і зборів контролю за досягненням платниками єдиного податку II і III груп (ФОП) обсягу доходу. Порядок контролю має розробляти Мінфін, і цей документ не може пройти повз ГРС, бо є регуляторним актом, розповіла  керівник ДРС Ксенія Ляпіна.

 

ДРС нагадує, що вимагати будь-які документи, непередбачені чинним на сьогодні законодавством, не можна. Введення будь-яких додаткових вимог і документів не буде відповідати принципам державної регуляторної політики.

 

Також порядок контролю за формуванням обсягу доходів повинен бути ризикоорієнтованим, вважає К. Ляпіна, – адже потрібно виділити критерії, де можливі високі ризики, і тільки в такому випадку проводити перевірки.

 

Джерело: Державна Регуляторна служба

 

Залиште коментар