Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Які країни й міжнародні організації фінансово підтримують Україну

0 18

США

У квітні США пообіцяли виділити Україні $2,5 млн на технічну допомогу для повернення активів, викрадених колишніми високопосадовцями-коруцпціонерами. Ще 14 квітня Україна і США підписали угоду про виділення Києву фінансової допомоги в обсязі $1 млрд.

4 червня після зустрічі з президентом Петром Порошенком США оголосили про виділення Україні $5 млн на бронежилети, прилади нічного бачення та засоби зв’язку.

 

Великобританія

На початку червня стало відомо, що Великобританія надасть Україні 10 млн фунтів допомоги. Допомога з боку Великої Британії зокрема піде на підтримку економіки та діяльності державних органів в України.

 

Швейцарія

Уряд Швейцарії надав Україні фінансову допомогу у розмірі 20 млн швейцарських франків (22,6 млн доларів за курсом НБУ) у рамках підтримки ініціатив українського уряду з реформування економіки. Окрім того,  Швейцарія готова до подальшого розширення технічної допомоги.

 

Японія

Ще у березні Японія заявила про намір надати Україні кредит у розмірі $1,5 млрд на низку програм, з яких $1,1 млрд планується виділити на модернізацію Бортницької станції аерації у Києві. 3 червня стало відомо, що столична влада взяла кредит на суму 10,4 мільярда гривень у Японії, щоб відремонтувати Бортницьку станцію аерації.

Також уряд Японії має намір виділити фінансову допомогу Україні у розмірі 800 тис. євро для відновлення стабільності в регіоні. 500 тис. євро з цієї суми призначаються на підтримку спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. Окрім цього, 300 тис. євро були направлені в Раду Європи з метою забезпечення контролю за прозорістю і чесністю виборів президента України.

 

Канада

Канада виділила $220 мільйонів у рамках міжнародної фінансової допомоги Україні за умови погодження ширшого пакета фінпідтримки з боку МВФ. Окрім того, Канада надала $ 9,2 млн допомоги Україні на реалізацію спільних канадсько-польських проектів із зміцнення демократії в Україні.

 

Чехія

Ще у березні уряд Чехії одностайно ухвалив надати фінансову допомогу Україні на суму, що в перерахунку становить близько 1 мільйона 800 тисяч євро. Ці кошти надаватимуться Україні поступово «на оновлення закладів охорони здоров’я, соціальні потреби, а також на оновлення інфраструктури на всій території України».

 

Польща

Тим часом Україна і Польща домовились про оздоровлення дітей загиблих і поранених євромайданівців та кримських військових, які виїхали на материкову частину після анексії півострова. А Сенат Польщі виділив три мільйони злотих (мільйон доларів США) на цьогорічний проект обміну шкільною молоддю між Польщею та Україною.

 

Угорщина

У травні Угорщина пообіцяла виділити Україні кредит на суму 60-70 млн євро на будівництво дороги Берегове – Мукачеве.

 

ЄС

14 квітня  стало відомо про рішення Ради Євросоюзу Рада ЄС з питань закордонних справ, яким вона схвалила пакет фінансової допомоги Україні у вигляді 1 млрд євро середньострокової позики і 610 мільйонів євро макрофінансової допомоги. Відтак було підписано меморандум про макрофінансову допомогу від Євросоюзу Україні обсягом 1 млрд євро. Вже 20 травня Європейський союз перерахував Україні перший транш макроекономічної допомоги в розмірі 100 мільйонів євро.

Наприкінці травня глави держав і урядів країн ЄС погодили програму фіндопомоги Україні  €1,6 млрд.

У Міністерстві закордонних справ України оцінюють загальну фінансову допомогу з боку Євросоюзу в 11 мільярдів євро.

Окрім того, Україна може отримати додатково €45 млн від уряду Німеччини на реалізацію заходів, які дозволять стабілізувати економічну ситуацію в країні.

 

ЄБРР

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та екології (E5P) підписали угоду про надання допомоги Луганську €25 млн на покращення системи централізованого теплопостачання. ЄБРР виділить кредит €20 млн,  а E5P – €5 млн у вигляді безвідсоткового гранту. Ці кошти будуть використані на підвищення енергоефективності, скорочення втрат енергоресурсів, зменшення споживання газу та електроенергії, а також на підвищення якості послуг централізованого теплопостачання.

 

Світовий банк

26 травня Україна підписала угоду зі Світовим банком про кредит на $1,5 млрд. Ідеться про фінансування трьох проектів в Україні, схвалених радою банку 22 травня цього року. Перша позика на політику розвитку в сумі $750 млн, – це перша із двох запланованих операцій з підтримки бюджету, яку Україні вже було надано. Це фінансування дозволить провести реформи, критично важливі для подолання теперішньої економічної кризи в Україні.

У рамках Другого Проекту розвитку міської інфраструктури вартістю $350 млн надаватиметься фінансування 10 водопостачальним комунальним підприємствам по всій країні та одній компанії з утилізації твердих відходів. Проект дозволить підприємствам-учасникам поліпшити якість та ефективність послуг завдяки модернізації та вдосконаленню застарілої інфраструктури водопостачання та водовідведення, а також нарощенню інституційної спроможності. Проект також містить адресну допомогу в розмірі $50 млн. від Фонду чистих технологій.

Як відомо, кредитні кошти Світового банку згідно з підписаними угодами обійдуться Україні за ставкою менше 1% річних.

 

МВФ

Міжнародний валютний фонд наприкінці квітня схвалив надання Україні кредиту на $17,1 млрд, перший транш якого в розмірі $3,19 млрд уже надійшов. Рішення МВФ відкрило для країни допомогу інших міжнародних фінансових організацій. Зокрема, Україна залучила $1 млрд від продажу облігацій під гарантії США, отримала $750 млн кредит від Світового банку і EUR100 млн макроекономічної допомоги ЄС.

Передбачається, що співпраця з МВФ дозволить до кінця поточного року збільшити міжнародні резерви країни до $19,2 млрд, або до 2,6 місяців імпорту, а в 2015 році довести їх до $26,7 млрд, або 3,4 місяців імпорту. Таким чином, всього Україна отримає від МВФ дев’ять траншів кредиту stand by на суму $17,01 млрд за період до березня 2016 включно.

 

НАТО

Окрім того, стало відомо, що НАТО готує для України пакет довгострокових заходів допомоги у проведенні реформ.

Залиште коментар