Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Журналістів ФРН не переслідуватимуть за публікації секретних документів

0 16

Уряд Німеччини схвалив проект закону, який розширює права і свободи журналістів, повідомляє агентство AFP з посиланням на заяву міністра юстиції ФРН Сабіни Лойтхойссер-Шнаренбергер.

Зокрема, законопроектом передбачається, що журналісти не переслідуватимуться за звинуваченням “у причетності до розголошування державної таємниці” у разі цитування відомостей, які містяться в секретних документах. Також зв проекті закону обмежуються повноваження поліції при проведенні обшуків у журналістів, передає Лента.ру. Тепер обшуки не можуть проводитись лише на підставі підозр – відповідно до законо проекту вони мають здійснюватись лише у разі наявності “достатніх” доказів здійснення журналістом протиправних дій.

Як відзначає AFP, законопроект став наслідком скандалу навколо авторитетного німецького видання Cicero, яке у 2005 році процитувало витяг з секретних документів федеральної кримінальної поліції, після чого в редакції пройшов обшук. У 2006 році Конституційний суд вже визнав дії поліції порушенням свободи преси.

Теги:

Новини права, Федеративна Республіка Німеччина, міжнародні новини, Європа, законодавство Німеччини, фото, відео, свобода слова, журналістика, проведення обшуку, Конституційний суд, державна таємниця, розголошення
Новости права, европейские новости, 2010, ФРГ, Федеративная Республика Германия, проведение обыска, фото, видео, свобода слова, журналист, разглашение государственной тайны, секретная информация, совершенно секретно, международные новости

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар