Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Встигнути не порушити закон до Нового року

0 15

З 1 січня 2011 року в Англії не можна буде відрізати частину дзьоба у курей, в  Росії – витрачати материнський капітал на  іпотеку або купувати м’ясо глибокої заморозки, в Гані — придбати уживаний холодильник, а в Іспанії — курити в ресторані.  Що ж необхідно  встигнути зробити в 2010 році? Список таких справ складено журналом Forbes.

Пройтися по Парижу в паранджі

З 1 січня 2011 року у Франції буде заборонено носити в громадських місцях мусульманський одяг, що приховує обличчя жінки. Під заборону потрапляють таким чином чадра, паранджа і нікаб. Штраф за порушення складе ?150. Значно більший штраф передбачено для чоловіків, що змушують жінку до носіння такого одягу, — ?30 000.

Заборона поширюється на всіх, включаючи туристів з інших країн, проте під нього потрапляють лише різновиди одягу, який закриває обличчя. А от хустку хіджаб носити, як і раніше, дозволено.

Порибалити в Ізраїлі і на Алеутських островах

З 1 січня 2011 року набирає чинності урядове рішення про повну заборону рибного лову на озері Кінарет, а також у Верхньому Іордані та його притоках.

Повідомлення про це було опубліковане 7 листопада на сайті Міністерства сільського господарства Ізраїлю. Під заборону потрапляють всі види прісноводої рибалки, навіть спортивна — коли спіймана риба випускається. З 1 січня в дію вступає і заборона Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США на вилов тріски і скумбрії на Західних Алеутських островах.

 Витратити естонські крони і нідерландські антільські гульдени

З 1 січня 2011 року за рішенням Єврокомісії Естонія приєднується до зони євро. Естонська крона, що випускалася з 1928-го по 1940 рік і з 1992 досьогодні, буде повністю замінена на нову валюту. Обмін продовжиться до 14 січня 2011 року. Одночасно з Естонією на іншу валюту перейдуть і спеціальні муніципалітети Нідерландів, розташовані в Карибському морі: Бонайре, Саба і Сінт-Естатіус. На зміну нідерландському антильському гульдену тут прийдуть американські долари.

 Заощадити на поїздці до Риму

Згідно з рішенням міської ради Риму з 1 січня 2011 року власті міста стягуватимуть так званий туристичний податок, який платитимуть практично всі туристи, що зупиняються в місті. При перебуванні в готелях до трьох зірок туристи платитимуть ?2 за ніч, а ті, хто зупиняється в готелі 4-5 зірок, — ? 3. Податок стягуватиметься за кожну ніч (але не більше ніж за десять) і оплачуватиметься при виїзді з країни. Від податку будуть звільнені постояльці хостелов і діти до 2 років. Всі виручені гроші влада збирається спрямувати на поліпшення і розвиток туристичного сервісу.

 Купити в Гані уживаний холодильник

З 1 січня 2011 року імпорт уживаних холодильників до Гани та їх продаж через роздрібні мережі повністю припиняються.  

Перші спроби заборонити імпорт до Гани ненових холодильників (в основному — з європейських країн) були зроблені парламентом країни ще в 2008 році. Імпорт повинні були зупинити ще 9 травня 2010 року, проте через бурхливі протести продавців, які не встигали розпродати вже наявні холодильники до вказаної дати, заборона була відкладена до нового року.

 

Привезти уживану машину до Казахстану

З 1 січня 2011 року набирає чинності заборона на ввезення до Казахстану автомобілів, що не відповідають стандарту Євро-3.

З відповідною заявою виступило Міністерство транспорту і комунікацій Республіки Казахстан. Жодних обмежень на використання ввезених в країну до нового року автомобілів вводити не планується. Стандарт Євро-3 був прийнятий в Європі в 2000 році, а вже в 2006 році на зміну йому прийшов стандарт Євро-4. Перейти на цей стандарт Казахстан планує з 1 січня 2014 року.

 Купити пластиковий пакет в Італії і Малайзії

З 1 січня 2011 року в Італії набирає чинності заборона на використання і виробництво пластикових пакетів. Про це заявила 4 грудня 2010 року італійський міністр довкілля Стефанія Престиджакомо. За даними міністерства, італійці щороку викидають понад 20 млрд пластикових пакетів, і 73% населення країни виступають за повний перехід на пакети з альтернативних матеріалів — бавовни, льону і конопель. З цього ж дня аналогічна заборона набирає чинності в Малайзії — проте не по всій країні, а лише в штаті Пінанг, самому густонаселеному в країні.

 Написати sms, знаходячись за кермом у Кентуккі

З 1 січня 2011 року поліцейські штату Кентуккі отримають право накладати штраф за написання sms за кермом автомобіля. За перше порушення — $25, за кожне подальше — $50. Закон про заборону sms за кермом був підписаний губернатором штату Кентуккі Стівом Бешеаром  ще 15 липня 2010 року і набрав чинності негайно, проте до 1 січня 2011 року поліцейські штату можуть лише усно попереджати порушника про недотримання ним законів штату. Витянок зроблене лише для повідомлень про протиправні дії або у разі потреби викликати швидку допомогу.

Напитися над Шотландією

З 1 січня 2011 року британський регіональний авіаперевізник Flybe, що обслуговує Шотландію і основні шотландські острови, з 1 січня піднімає ціни на квитки і не надаватиме пасажирам безкоштовні алкогольні і прохолодні напої. Точний розмір підвищення доки не відомий.

 Усиновити дитину з В’єтнаму

З 1 січня 2011 року у В’єтнамі різко ускладнюється усиновлення дітей іноземцями. Новий закон про усиновлення за номером 52/2010/QH12 був прийнятий парламентом В’єтнаму 17 червня 2010 року. Як свідчить один з пунктів, громадянам іноземних держав буде дозволено усиновлювати дітей лише в тому випадку, якщо на цей момент не існує жодної заявки на усиновлення від в’єтнамської сім’ї.

 Викурити сигарету в іспанському або польському барі

У Іспанії з нового року набирає чинності закон про куріння в громадських місцях, що забороняє куріння  в усіх без винятку барах, кафе і ресторанах.

Зараз куріння дозволене в барах площею менше 100 кв. м, а також у ресторанах, обладнаних спеціальними зонами для курців. Іспанські власті передбачили поступове введення закону: він набере чинності лише 2 січня 2011 року, тому в новорічну ніч палити ще можна. З 1 січня можливість штрафувати порушників заборони на куріння в громадських місцях отримають польські поліцейські. Тут повна заборона на куріння в барах і ресторанах набрала чинності ще 15 листопада 2010 року.

Джерело:

Forbs

Залиште коментар