Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У Росії за осквернення церковних святинь пропонують саджати на 5 років

0 17

У Кримінальному кодексі РФ з’явиться стаття 243.1 “Образа релігійних переконань і почуттів громадян”, пишуть “Ведомости” у номері від 25 вересня.

За даними джерел видання, відповідний законопроект, який повинні незабаром внести в Держдуму, буде підтриманий усіма думськими фракціями.

Перша частина нової статті КК РФ передбачає покарання за публічні образи релігійних переконань громадян і прилюдне приниження богослужінь, релігійних обрядів та церемоній. Ці правопорушення будуть каратися штрафом на суму 300 тисяч рублів, обов’язковими роботами на строк до 200 годин або позбавленням волі на строк до трьох років.

Друга частина статті описує покарання за осквернення і руйнування об’єктів і предметів релігійного шанування, в тому числі місць здійснення релігійних обрядів і паломництва. За це порушнику може бути призначено штраф на суму від 100 до 500 тисяч рублів, 400 годин обов’язкових робіт або п’ять років в’язниці.

Паралельно і з введенням до КК РФ нової статті буде посилена стаття 5.26 КоАП (порушення законодавства про свободу совісті, свободу віросповідання та про релігійні об’єднання). Зокрема, штрафи, передбачені статтею, зростуть приблизно в сто разів і становитимуть від 10 до 100 тисяч рублів.

Посилення покарання за образи релігійних почуттів громадян і осквернення святинь пов’язано зі зростанням злочинів у цій області. Як повідомляють на сайті Держдуми, 24 вересня міжфракційна депутатська група із захисту християнських цінностей звернула увагу на “Випадки вбивств духовних лідерів, насильство щодо віруючих, спилювання хрестів, руйнування храмів” та інші подібні акти.

Пропозиції посилити законодавство в цій сфері з’явилися в перші дні після лютневої акції панк-гурту Pussy Riot в храмі Христа Спасителя, за яку згодом трьох учасниць гурту засудили до двох років позбавлення волі за статтею 213 КК РФ (хуліганство). Зокрема, осквернення святинь запропонував вважати кримінальним злочином протоієрей Всеволод Чаплін.

Залиште коментар