Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ЦВК: Виборчий процес розпочнеться 27 червня 2009 р.

0 20
ЦВК: Виборчий процес розпочнеться 27 червня 2009 р.. Фото: Уніан

Виборчий процес розпочнеться 27 червня 2009 р. Про це заявила сьогодні журналістам член Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна, коментуючи набуття чинності ухвали Верховної Ради про призначення чергових президентських виборів на 25 жовтня 2009 р. За її словами, дата президентських виборів, визначена парламентом, на сьогоднішній день “є однозначною”.

У свою чергу заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера заявив, що ЦВК прийняла до виконання постанову Верховної Ради, і якщо Конституційний суд не вирішить інакше, то Комісія продовжуватиме виконувати цю постанову.

Ж.Усенко-Чорна також сказала, що в ЦВК існує дефіцит коштів на проведення чергових президентських виборів.

За її словами, в держбюджеті -2009 на проведення виборів глави держави передбачено 712 млн грн, тоді як кошторис виборів складає 941 млн грн. Ж.Усенко-Чорна зазначила, що в середу, 8 квітня ЦВК планує звернутися до Верховної Ради з пропозицією внести зміни до закону про держбюджет на 2009 р. Ж.Усенко-Чорна також сказала про необхідність внести зміни і до закону про вибори Президента України з тим, щоб можна було використовувати на цих виборах Державний реєстр виборців.

У свою чергу заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера відзначив, що підготовка до виборів можлива і на основі діючої законодавчої бази.

Нагадаємо, що 1 квітня Верховна Рада призначила чергові вибори Президента України на неділю 25 жовтня 2009 р. За відповідний проект ухвали проголосував 401 депутат (ПР – 174, БЮТ – 155, НУ-НС – 26, КПУ – 27, Блок Литвина – 19) з 422 зареєстрованих у залі.

Заступник голови Секретаріату президента Марина Ставнійчук повідомила про намір В.Ющенка оскаржити постанову Верховної Ради про призначення виборів на 25 жовтня в Конституційному суді.

Пізніше Президент Віктор Ющенко заявив, що дострокові президентські вибори мають пройти за умови одночасного проведення дострокових парламентських виборів і за умови внесення змін до виборчого законодавства, що передбачають вибори за відкритими списками.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар