Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Справу історика Руслана Забілого обговорять на засіданні Ради Європи

0 21

У жовтні колишня віце-голова моніторингового комітету Ради Європи Ханне Северінсен має намір винести справу українського історика Руслана Забілого на розгляд засідання Ради Європи, оскільки побоюється повторення таких випадків в Україні, повідомляють «Українські новини».

“Я хочу конкретно запропонувати винести це на засідання Ради Європи в жовтні, – повідомила Северінсен. – Ми, звичайно, сподіваємося, що такі випадки не будуть повторюватися, але побоюємося цього”. За її словами: “дискусія у цій справі має обов’язково набрати широкого розголосу, і це справді привід для побоювань”.

Також Северінсен зазначила, що затримання СБУ директора Національного музею-меморіалу “В’язниця на Лонцького” Руслана Забілого “швидше за все, можна сприймати як демонстрацію сили з боку влади”. “Не може йти мова про державну таємницю держави, якої вже не існує, – наголосила вона. – Це явна спроба налякати історика, інших інтелектуалів, які можуть мати власну думку й, відповідно, вести різні безсторонні історичні дослідження”.

Нагадаємо, що історика Руслана Забілого було затримано 8 вересня в Києві співробітниками СБУ. Його обвинуватили в спробі передати третім особам матеріали, які становлять державну таємницю.

Теги:

Новини права, ОУН УПА, СБУ, Служба безпеки України, Українська повстанська армія, Організація українських націоналістів, фото, відео, Руслан Забілий, Історія України, Рада Європи, державна таємниця, розголошеня державної таємниці

Залиште коментар