Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Реалізація процесуально-правових механізмів сторонами кримінального провадження. Процесуальні важелі нового КПК: можливості захисту та обвинувачення

0 23

11 червня 2013 року, за ініціативою Комітету з кримінального права та процесу ВГО «Асоціація адвокатів України», очолюваного керуючим партнером АК «Юридичні традиції» Агією Ахундовою, в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся Круглий стіл на тему: «Реалізація процесуально-правових механізмів сторонами кримінального провадження. Процесуальні важелі нового КПК: можливості захисту та обвинувачення».

До участі у Круглому столі були запрошені та взяли участь у його проведенні представники сторони обвинувачення: від Генеральної прокуратури України: начальник управління правового та методичного забезпечення Євген Бурдоль; заступник начальника управління нагляду за дотриманням законів органами внутрішніх справ Юрій Севрук; від Національної академії СБУ – доцент спеціальної кафедри кримінального права та кримінального процесу Олена Швидкова.

Зі сторони захисту у Круглому столі взяли участь практикуючі адвокати та фахівці – науковці, зокрема, старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, к.ю.н., адвокат Микола Сірий, доцент кафедри правосуддя юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, к.ю.н., голова секції кримінального процесу ААУ, адвокат Олена Костюченко, Голова ГО «Українське юридичне товариство», адвокат Олег Березюк, керівник секції ААУ, адвокат Ігор Слинько, член Ради адвокатів м. Києва, адвокат Андрій Циганков; адвокати та представники юридичних фірм м. Києва.

У рамках Круглого столу було покладено початок вирішенню проблемних питань застосування положень нового Кримінального процесуального кодексу України 2012 року та налагодженню конструктивного діалогу між стороною обвинувачення та стороною захисту щодо реалізації на належному правовому рівні їх процесуальних функцій та забезпечення охорони прав та законних інтересів учасників кримінального провадження.

Зокрема, доповідачі та учасники у виступах та обговоренні питань заходу акцентували увагу на найбільших характерних помилках і недоліках, які виявились при практичному застосуванні норм КПК сторонами кримінального провадження.

Представники обох сторін кримінального провадження визначились з необхідністю налагодження шляхів для подолання виявлених недоліків та процесуальних помилок у діяльності як сторони обвинувачення, так й сторони захисту.

Учасники Круглого столу розглянули питання, щодо взаємодії між сторонами кримінального провадження при реалізації їх процесуальних функцій, рівень відносин, який складається між прокурором і захисником на стадії досудового розслідування за новим КПК України, і перспективи його розвитку за для забезпечення виконання завдань кримінального провадження.

Залиште коментар