Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ратифіковано протокол про вступ до СОТ

0 20

Верховна Рада ратифікувала протокол про вступ України до Світової організації торгівлі, повідомляє УНІАН. За ухвалення відповідного законопроекту проголосували 411 депутатів при необхідних 226. Від голосування утрималися лише депутати фракції Комуністичної партії. Відповідно до процедури приєднання до СОТ після засідання Генеральної ради протокол про вступ України до організації повинен бути ратифікований Радою до 4 липня. Після цього на 30-й день Україна стає  повноправним членом цієї організації.

Відповідно до статей 8 і 9 Закону “Про міжнародні договори України” і з метою придбання Україною повноправного членства у СОТ ратифікація протоколу про її вступ до організації вимагає ухвалення окремого закону. Членство України у СОТ передбачає сплату щорічного членського внеску. Враховуючи те, що Україна набуває членство в організації не з початку поточного року, розмір членського внеску розраховуватиметься по фактичній кількості місяців, які залишилися до кінця 2008 року, що складатиме близько 350 тисяч швейцарських франків (разом з одноразовим внеском до Робочого фонду СОТ). Передбачених на ці цілі засобів у державному бюджеті на 2008 рік достатньо для виконання відповідних фінансових зобов’язань.

Також депутати доручили Кабінету Міністрів у місячний термін затвердить план дій з адаптації української економіки до умов СОТ. Відповідну пропозицію вніс голова парламенту Арсеній Яценюк за наслідками обговорення депутатами законопроекту. У ході обговорення деякі депутати, зокрема, представники фракцій Партії регіонів і Блоку Литвина висловлювали заклопотаність ступенем захищеності українських виробників продукції після вступу до СОТ.

Крім того, як заявив днями нардеп від НУ-НС Роман Зварич, “остаточна ратифікація угоди означає, що ми вже вступили до СОТ, а вступивши до СОТ, ми також беремо на себе певні зобов’язання щодо приведення у відповідність нашої нормативно-правової бази до нормативно-правової бази СОТ”.   Зокрема, це стосується документів так званого Уругвайського раунду переговорів, де були розглянуті питання сільського господарства, захисту інтелектуальної власності, також стандартизації, і чітко обумовлені процедурні питання ухвалення відповідних проектів Україною.

“Це процедурні питання, які нам потрібно вирішити”, – відзначив народний депутат. На його думку, після ухвалення законопроекту про ратифікацію угоди про вступ України у СОТ виникатимуть “певні технічні моменти”.

У той же час, як зазначають інші представники влади, Україна просунулась у дотриманні багатьох стандартів, що передбачені зобов’язаннями, раніше взятими на себе Україною. Зокрема, заступник міністра економіки Валерій П’ятницький відзначив, що наша країна робить помітні прогресивні кроки в справі забезпечення дії положень угоди ТРІПС щодо захисту прав інтелектуальної власності. Це пов’язується і з боротьбою проти інформаційного піратства в усіх його формах, а також у допрацюванні механізмів захисту прав інтелектуальної власності.

Залиште коментар