Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Pussy Riot: вирок оскаржено як незаконний

0 15

Захист групи Pussy Riot оскаржив вирок Хамовнічеського суду Москви, винесений нещодавно щодо трьох дівчат за “панк-молебень” у храмі Христа Спасителя. Про це у своєму Twitter повідомив один з адвокатів дівчат – Микола Полозов.

Як очікувалося, захист, дочекавшись копії вироку, оскарже винесений суддею Марією Сировою вердикт. Раніше адвокати Pussy Riot неодноразово заявляли, що обвинувальний вирок у справі їх підзахисних – незаконний. Юристи збираються звернутися і в міжнародні судові інстанції, аж до Європейського суду з прав людини. Також Полозов заявляв, що учасниці Pussy Riot не будуть просити помилування.

Як повідомлялось, 17 серпня Хамовнічеський районний суд Москви засудив кожну з учасниць панк-групи Pussy Riot – Надію Толоконнікову, Марію Альохіну і Катерину Самуцевіч до 2 років позбавлення волі. Вони були визнані винними за ч.2 ст.213 (хуліганство, вчинене з мотивів національної ненависті і ворожнечі) Кримінального кодексу РФ.

Ще на початку серпня майже дві сотні представників російського юридичного співтовариства підписалися під відкритим листом на підтримку Pussy Riot. Цим листом адвокати доводять до відома громадськості переконання в тому, що дії Надії Толоконнікової, Марії Альохіної і Катерини Самуцевіч не є злочином – ні «хуліганством», ні яким-небудь іншим. Притягнення цих жінок до кримінальної відповідальності суперечить російському законодавству і є явною юридичною помилкою, сказано у відкритому зверненні.

«Звинувачення Надії Толоконникової, Марії Альохіної і Катерини Самуцевіч в «хуліганстві» на тій підставі, що вони порушили церковні традиції, правила і впорядкування означає відмова від принципу відокремлення релігійних об’єднань від держави, який є однією з основ конституційного ладу Росії. Явна зневага конституцією при розгляді конкретної кримінальної справи веде до руйнування Росії як правової держави – це треба ясно представляти всім нашим співгромадянам», – резюмується у листі.

Нагадаємо, 21 лютого 2012 р. активістки Pussy Riot влаштували так званий панк-молебень у храмі Христа Спасителя в Москві. Вони виконали пісню під назвою “Богородиця, Путіна прожени!”. У ній містилися ненормативна лексика і критика на адресу Володимира Путіна, який займав тоді посаду прем’єр-міністра РФ, а також патріарха Кирила. За фактом цієї акції було порушено кримінальну справу. У рамках розслідування були затримані три активістки Pussy Riot. Суд прийняв рішення заарештувати їх, незважаючи на той факт, що у двох дівчат є діти.

30 липня розпочався судовий процес, під час якого адвокати учасниць Pussy Riot заявляли про численні процесуальні порушення. Захисники обвинувачених також відзначали нестиковки в процесі. За їх словами, в свідченнях потерпілих допущені абсолютно ідентичні орфографічні помилки – це може свідчити про те, що вони були написані однією людиною. На думку юристів, слідчий міг сфальсифікувати свідчення потерпілих у справі.

Поступово на підтримку обвинувачуваних стали висловлюватися авторитетні західні артисти, коло яких стрімко розширюється. Серед них музиканти Пол Маккартні, Мадонна, Стінг, Red Hot Chili Peppers, Faith No More, Anti-Flag, Franz Ferdinand та інші відомі діячі культури.

Залиште коментар