Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Президент направив до ВР пакет законопроектів, які просить розглянути і прийняти як невідкладні.

0 14

Президент України Віктор Ющенко направив у Верховну Раду пакет законопроектів, які просить парламент розглянути і прийняти як невідкладні. Про це повідомляє прес-служба глави держави. Ці документи мають на меті врегулювати низку питань у системі організації та функціонування державної влади, у тому числі місцевої, в економіці, правоохоронній діяльності та судочинстві, зокрема:

Проект Закону “Про Кабінет міністрів України” – повинен зокрема унормувати повноваження і порядок діяльності уряду та визначає порядок формування Кабміну.

Проект Закону “Про внесення змін до Закону України “Про місцеві державні адміністрації” – має усунути протиріччя з іншими законами, зокрема, “Про місцеве самоврядування в Україні” і “Про Кабінет міністрів України”. Законопроект уточнює компетенцію міських держадміністрацій (МДА), розмежовує функції Президента й уряду при формуванні місцевих адміністрацій, гармонізує їхні взаємини з главою держави і Кабінетом міністрів.

Проект Закону “Про місцеве самоврядування” – у проекті чіткіше окреслені права та повноваження територіальних громад, надаються значно ширші можливості впливу на здійснення самоврядування саме в інтересах людей.

Проект Закону “Про Національну гвардію України” – має на меті створити законодавчий бар’єр проти силових сплесків ситуацій всередині країни. Пропонується перетворення Внутрішніх військ МВС у Національну гвардію як окреме військове формування. Окрім функцій, які зараз виконують внутрішні війська (ВВ), Нацгвардія має брати участь у заходах правового режиму воєнного або надзвичайного стану, припиняти діяльність незаконних воєнізованих чи збройних формувань, нейтралізовувати масові заворушення.

Проект Закону “Про чисельність Збройних сил України на 2008 р.” – пропонується встановити чисельність ЗСУ у кількості 183 тис. осіб, з них 143 тис. – військовослужбовці. Ця величина визначена на підставі Воєнної доктрини, аналізу і оптимального співвідношення завдань, покладених на армію, а також можливостей держави з її утримання. Таким чином, загальна чисельність ЗСУ протягом цього року скоротиться на 17 тис. осіб, у т.ч. 9 тис. військових.

Проект Закону “Про внесення змін до Закону України “Про Конституційний Суд України” – пропонується врегулювати порядок призначення, вступу на посаду та припинення повноважень суддів КСУ, аби усунути розбіжності між відповідним Законом і Конституцією.

Проект Закону “Про Вищу раду юстиції” – має на меті удосконалити діяльність ВРЮ. Вона має працювати на постійній основі, а її членів слід перевести на державну службу. Також пропонується зменшити термін повноважень члена ВРЮ з шести до чотирьох років і встановити, що одна й та сама особа може призначатися членом Ради не більше двох строків поспіль.

Проект Закону “Про правовий статус учасників боротьби за незалежність України у 20–90-х роках ХХ століття” – пропонується встановити, що до цієї категорії громадян належать особи, що брали участь у політичній, партизанській, підпільній чи збройній боротьбі тих років у складі Української військової організації, Карпатської Січі, ОУН, УПА, Української головної визвольної ради. Сюди ж віднесено тих, хто допомагав у діяльності вказаних організацій. До учасників боротьби за незалежність може бути віднесено й осіб, які проводили діяльність на здобуття незалежності України індивідуально або в складі інших організацій.

Проект Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо визначення статусу окремих державних органів)”.

Проект Закону “Про ратифікацію Статуту Організації за демократію і економічний розвиток – ГУАМ”.

Проект Закону “Про внесення змін до статті 5 Закону України “Про прожитковий мінімум”.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар