Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Президент має намір збільшити податок фізичним особам

0 16

Глава держави виразив упевненість в тому, що слід розширити прогресивну шкалу прибуткового податку. Зокрема, доцільно збільшити кількість її ступенів, підвищивши ставку для найбільш спроможних громадян.

“Слід ввести понижену ставку для людей із низьким рівнем доходів”, — сказав Віктор Янукович, повідомляє офіційний сайт президента. Президент також відзначив, що в Податковому кодексі зроблений перший крок у напрямі диференціації ставки податку на доходи фізичних осіб, зараз податок на доходи фізичних осіб включає дві ставки — 15% і 17%. “Проте, переконаний, ситуація в Україні вимагає впровадження більш дієвіших інструментів забезпечення соціальної справедливості”, — підкреслив В. Янукович.

У цьому контексті Президент України вважає доцільним розгляд інших інструментів перерозподілу надвисоких доходів через податкові механізми. Мова йде, зокрема, про введення податку на розкіш розкоші. “Законопроект, регулюючий це питання, постійно доопрацьовується, а час його введення — відкладається”, — відзначив він.

Натомість, політолог Руслан Павленко відзначив, що зміни призведуть до зростання податкових виплат населення. «Влада всіма силами прагне підвищити наповнення прибуткової частини бюджету. Тому податки підвищуватимуться, особливо на доходи заможних громадян», — відзначив він.

Так, по нормах, що діють, якщо загальна зарплата людини за місяць не перевищує 10-кратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на 1 січня податкового року (у 2011 році — це 9410 грн), то застосовується базова ставка 15%. Якщо ж прибуток більший, то податок складає 17%.

Окрема ставка діє для робітників гірничорудної галузі та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб і формувань. Для цих категорій прибутковий податок на зарплату складає 10%.

Ілля МОРОЗ

Джерело:

ЮВУ № 27

Залиште коментар