Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Перемога над плагіатом

0 27

Авторський колектив ТОВ «Юрінком Інтер» виграв справу проти плагіатників   Теліпка Владислава Едуардовича та Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Український молодіжний правничий союз» щодо плагіату видання «Науково-практичний коментар  законів України «Про виконавче провадження», «Про державну виконавчу службу», «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», видане ТОВ «Центр учбової літератури».

Розглянувши  в судовому засіданні цивільну справу за позовом авторів видання Науково-практичного коментарю до законів України «Про державну виконавчу службу», «Про виконавче провадження», яке було оприлюднене в 2006 році видавництвом «Юрінком Інтер», до Товариства з обмеженою  відповідальністю «Центр учбової літератури», Теліпка Владислава Едуардовича та Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Український молодіжний правничий союз», третя особа ТОВ «Юрінком Інтер», про захист авторського права, виплати компенсації та відшкодування моральної шкоди, суд дійшов висновків, що дії Теліпка В.Е. та Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Український молодіжний правничий союз» порушують авторські права позивачів. Суд вирішив стягнути компенсацію та моральну шкоду з відповідачів.

Одначе суд не притягнув до відповідальності ТОВ «Центр учбової літератури», посилаючись на те, що між ТОВ «Центр учбової літератури» та Теліпком В.Е. був укладений авторський договір на видання та розповсюдження літературного твору, відповідно до якого відповідальність за зміст твору та юридичну правомірність передачі авторських прав видавництву несе виключно Теліпком В.Е. Окрім цього, відповідно до договору на виготовлення поліграфічної продукції між ТОВ «Центр учбової літератури» та ВМГО «Український молодіжний правничий союз» (до речі, президентом організації на той час був Теліпко В.Е.) – відповідальність за зміст твору та відсутність в ньому плагіату несе виключно ВМГО «Український молодіжний правничий союз».  

Але незважаючи на такі норми в договорах, відповідно до п. 11 постанови Пленуму Верховного Суду України від 04.06.2010, №5 «Про застосування судами норм законодавства у справах про захист авторського права і суміжних прав», належним відповідачем у справі про захист авторського права і (або) суміжних прав є особа, яка своїми діями порушила особисті немайнові чи майнові права суб’єктів авторського права і суміжних прав. Відповідно до статті 4 Закону України “Про видавничу справу” відносини у сфері видавничої справи регулюються, зокрема, Законом «Про авторське право і суміжні права», згідно з яким видавець зобов’язаний дотримуватись норм авторського права (стаття  20 Закону “Про видавничу справу”). Таким чином, здійснюючи видавничу діяльність, видавець, що надав виготовлювачу видавничої  продукції оригінал-макет твору для його друку, буде належним відповідачем у разі порушення прав автора твору.

Отже, ТОВ «Центр учбової літератури» мав би бути належним відповідачем у справі про захист авторського права та нести відповідальність за передачу виготовлювачу видавничої  продукції оригінал-макету твору, який містить плагіат, для його друку.

 

               Галина ОЛІЙНИК,

Юрист ТОВ «Юрінком Інтер» 

Залиште коментар