Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

На острові Зміїний з’явиться ВЕЗ

0 14

Президент України Віктор Ющенко підписав указ “Про невідкладні заходи щодо розвитку південно-західної частини Одеської області”. Відповідний указ розміщений сьогодні на сайті глави держави.

Відзначимо, що особлива увага в указі президента приділена проблемам розвитку економіки і інфраструктури острова Зміїний. Так, згідно документа, Кабінету міністрів необхідно розробити і винести на розгляд Верховної Ради законопроект про створення спеціальної (вільної) економічної зони на острові Зміїний і прийняти заходи про подальший розвиток інфраструктури і господарської діяльності на острові та континентальному шельфі.

Зокрема уряд повинен провести інвентаризацію державного майна, ввести цього року в експлуатацію причальний комплекс, прийняти заходи до належного матеріально-технічного забезпечення прикордонної застави, а також вирішити до 1 липня ц.р. питання енергозабезпечення селища Біле. Крім того, президент доручив створити на острові філію Одеського археологічного музею.

Нагадаємо, вперше питання про створення на о.Зміїний Вільної економічної зони був піднятий в квітні 2006 р. Ініціатором тоді виступило Міністерство транспорту і зв’язку. Міністерством був розроблений документ, згідно якого, для суб’єктів підприємницької діяльності в цій зоні повинен був розповсюджуватися спрощений порядок митного оформлення, податкові, митні і ін. пільги за аналогією з офшорними територіями. Крім того, міністерство пропонувало спростити на острові процедуру реєстрації суден під українським прапором в цілях підвищення конкурентоспроможності флоту на міжнародному фрахтовому ринку.

В той же час необхідний підкреслити, що сьогодні питання про статус острова Зміїний знаходиться на розгляді Міжнародного суду ООН в Гаазі. Першою до суду звернулася Румунія з проханням розмежувати морську межу з Україною, зокрема, континентальний шельф та виняткові економічні зони навколо о.Зміїний, 16 вересня 2004 р. Румунія хоче позначати цей об’єкт як скелю, без права на територіальні води, а Україна вимагає визнати його островом, з правом на територіальні води, багаті нафтою і газом.

За словами тодішнього міністра закордонних справ Арсенія Яценюка, в серпні 2007 р. Україна завершила процес передачі суду своїх пояснень щодо статусу о.Зміїний. В той же час він підкреслив, що Україна чекатиме вирішення суду щодо статусу острова до кінця 2008 р. Як повідомлялося, українська і румунська сторони вже заявили про те, що з повагою віднесуться до рішення Міжнародного суду ООН в Гаазі.

Слід зазначити, що статус Зміїного почав оспорюватися після того, як літом 2001 р. плавуча бурова установка “Сиваш”, яка належить “Чорноморнафтогазу”, виявила поклади вуглеводнів (близько 10 млн т нафти і 10 млрд куб. м газу) в 40 км. на південь від острова.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар