Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Людина без зброї

0 15

У штаті Каліфорнія носіння вогнепальної зброї так, щоб вона була помітна оточуючим, оголошено поза законом і каратиметься ув’язненням на строк до одного року і штрафом у тисячу доларів. Відповідний закон, який набере чинності з 1 січня 2012 року, підписав губернатор Джері Браун, передає ІТАР-ТАРС.

Браун підкреслив, що відкрите носіння навіть незарядженої вогнепальної зброї, як правило, викликає неадекватну реакцію населення і часто провокує виникнення напруженої ситуації.

Рішення губернатора одностайно підтримали Асоціації шефів поліції Каліфорнії, Управління шерифів Лос-Анджелеса і громадська організація “Кампанія із запобігання насильству із застосуванням вогнепальної зброї”.

“Тепер ми зможемо спокійно возити наші сім’ї на відпочинок у громадські парки, не боячись куль, випущених самопроголошеними народними месниками, які не пройшли належної підготовки і перевірки”, – відзначив президент організації Даллас Стаут.

Автором законопроекту став Ентоні Портатіно, сенатор від Демократичної партії. За його словами, закон носить профілактичний характер і дозволить запобігти значній частині злочинів з використанням вогнепальної зброї. “Каліфорнія це не Дикий Захід. Тут не потрібний пістолет, аби купити чізбургер”, – констатував Портатіно.

Ініціатива Портатіно піддалася серйозній критиці з боку власників зброї. З квітня 2011 року, коли почалися дебати по законопроекту, його противники провели ряд акцій протесту, зокрема, демонстративно з’являлися з незарядженими пістолетами в людних місцях.

Новий закон під загрозою кримінального покарання забороняє відкрито, не приховуючи, носити при собі або тримати в машині навіть незаряджену зброю. Заборона не поширюється на осіб, що беруть участь в полюванні, стрільбі по мішенях і на тих, хто має особливі дозволи на носіння зброї, видані поліцією штату.

Каліфорнія стала п’ятим штатом, що прийняв подібну заборону. Раніше відкрите носіння зброя було заборонене у Флоріді, Ілінойсі, Оклахомі і Техасі. У 33 американських штатах для відкритого носіння зброї необхідно отримувати дозвіл.

Теги:

носіння незарядженої вогнепальної зброї, напружена ситуація, ІТАР-ТАРС, Даллас Скаут, сенатор від Демократичної партії, значна частина злочинів, панорама тижня

Джерело:

ЮВУ № 41

Залиште коментар