Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кращі юристи року. Версія СЮУ: передбачуваний вибір

0 15

Напередодні професійного свята юристів відбулося нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу на краще професійне досягнення «Юрист року 2011». Організатором такого дійства уже вкотре виступав Союз юристів України на чолі з незмінним Валерієм Євдокимовим. Як і торік, урочиста церемонія проводилася у Дипломатичній академії України, куди завітав практично вся юридична еліта країни – відомі правники, судді, прокурори, адвокати та державні чиновники, які мають стосунок до юриспруденції. І хоча господарі заходу запевняли присутніх, що цього року визначення переможців було надзвичайно суворим, прискіпливим, а, значить, і справедливим, поява серед них певних прізвищ не стала для багатьох несподіванкою.

Знайомі обличчя

Відкрили урочистості привітанням від глави держави Віктора Януковича, яке зачитала радник Президента Марина Ставнійчук. У ньому було чимало пафосних слів про важливість місії юристів у час грандіозних перетворень та реформ, скерованих на модернізацію всієї країни. Щоправда, текст цієї вітальної адреси дещо різнився від іншого, розміщеного на сайті глави держави. На цю обставину мою увагу звернула репліка народного депутата Юрія Кармазіна до свого колеги Сергія Ківвалова, що стояв поруч: «А на сайті Президента текст інший…». І дійсно, там ні слова не було сказано про реформи. Йшлося лише про велику місію – захищати конституційні права і свободи громадян, а також про наближення нашої держави до європейської правової системи. Мабуть, спічрайтери Президента до тексту, призначеного для офіційного вжитку, спеціально додали реформаторської експресії з огляду на урочистість події.

Значно менше несподіванок трапилося під час церемонії нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу на краще професійне досягнення «Юрист року 2011». Так, приміром, кращим суддею цього разу став голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Леонід Фесенко, який після проведення судової реформи був призначений на цю посаду. Отримання через рік роботи у ВССУ нагороди СЮУ з рук самого Сергія Ківалова свідчить про схвалення правлячою юридичною елітою досягнутих ним результатів.

Очікуваним було і обрання переможця у номінації «Суддя господарського суду» – ним виявився голова Львівського апеляційного господарського суду Олександр Тупицький, що раніше очолював Апеляційний суд Донецької області. А кращим суддею адміністративного суду був обраний теж, мабуть, не випадково голова саме Одеського апеляційного адміністративного суду Віктор Алєксєєв.

Перемогла… Одеса

До речі, саме із Одеси цього разу виявилося найбільше переможців. Зокрема, у номінації «Юрист-вчений» переміг професор кафедри організації судових та правоохоронних органів Національного університету «Одеська юридична академія» Валентин Долежан, який назвав себе членом заслуженого професорсько-викладацького колективу цього закладу на чолі із Сергієм Ківаловим. Не дивно, що нагороду від СЮУ у відповідній номінації отримала і студентка цього ж вишу Тетяна Грабович. Таким чином, мабуть, прагнули довести, що у Національному університеті «Одеська юридична академія» навчаються не лише красуні, які перемагають на українських та всесвітніх конкурсах краси, а й розумниці.

Значно менше запитань до організаторів церемонії нагородження виникало з приводу визнання кращим юристом-державним діячем першої заступниці міністра юстиції України Інни Ємельянової, яка останнім часом з’являється на багатьох важливих для країни офіційних заходах, затьмаривши у цьому відношенні навіть свого безпосереднього шефа – Олександра Лавриновича. А от перемога у номінації “Юрист-представник приватної юридичної компанії» сина головного юриста країни Максима Лавриновича, керуючого партнера юридичної фірми «Лавринович і партнери», була дещо скептично сприйнята публікою. На жаль, його більш знаний батько не прийшов на церемонію нагородження сина, тому ми не змогли почути від нього теплих слів привітання. Але напевно святкування такої події відбулось у родині Лавриновичів уже вдома, за святковим столом.

Серед прокурорів найкращим юристом цього року став заступник Генерального прокурора України Анатолій Пришко.

Особливо приємно редації «ЮВУ» відзначити нагородження члена Редакційної ради нашого тижневика, начальника Головного слідчого управління МВС України, генерал-майора міліції, заслуженого юриста України Василя Фаринника, який переміг у номінації «Юрист-працівник МВС». Висловлюючи слова подяки організаторам конкурсу, він зазначив: “Приємно, що другий день поспіль – вчора на парламентських слуханнях, а сьогодні на урочистому зібранні юристів – згадують МВС з хорошого боку. Адже ми робимо все можливе, аби слово “міліція” асоціювалося із законом, порядком і верховенством права!”.

Перемогти у номінації «Корпоративний юрист» вдалося начальнику управління правового забезпечення Державної акціонерної холдингової компанії «Артем» Володимиру Куйбіді, а от адвокатом року стала Катерина Коваль, яка є членом Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України та заступником голови Союзу юристів України.

Податковий вихід

Яскравим виявилося нагородження голови Державної податкової служби України Віталія Захарченка, який переміг у новоствореній номінації «Юрист-податківець», а точніше, його приїзд на цей захід. Так уже склалося, що третій рік поспіль на цю святкову церемонію відомі юристи, судді, правоохоронці та чиновники, не бажаючи хизуватися своїми статками та порушувати правила дорожнього руху, сходяться пішки, залишивши власний транспорт подалі від очей колег та журналістів. Але пан Захарченко на такій церемонії був уперше, тому під’їхав до парадного входу Дипакадемії на новенькому блискучому джипі “Range Rover”.

Поява із дорогого авто цього стрункого чорнявого красеня привернула увагу гостей заходу, які на вулиці очікували початку церемонії нагородження. Після отримання престижної нагороди від СЮУ голова ДПСУ зазначив, що його служба налагоджує тісну співпрацю із платниками податків, у чому не виникло жодного сумніву.

Під кінець церемонії головою СЮУ Валерієм Євдокимовим разом із головою ВРЮ Володимиром Колесниченком були роздані спеціальні нагороди від Всесвітньої асоціації юристів заступнику голови Вищого адміністративного суду України Михайлу Цуркану та голові Київської міської організації СЮУ, ректору Національної академії внутрішніх справ генерал-лейтенанту міліції, заслуженому юристу України Валентину Коваленку. Після чого усіх присутніх організатори заходу запросили до столу.

Однак, на відміну від попередніх святкувань, частування тривало не надто довго, оскільки більшість запрошених, у тому числі і V.I.P. персони, досить швидко залишили приміщення Дипакадемії, хоча того дня інших урочистостей ніби й не намічалося.

Не радувало око цього разу розмаїття розкішних бальних туалетів на представницях прекрасної статі, як це можна було спостерігати раніше: переважав стриманий діловий стиль, яскравим зразком якого можна вважати темний костюм Інни Ємельянової з трьома срібними горизонтальними полосами на кшталт гусарських галунів. А ще дуже помітною виявилася відсутність найбільш стильної, як на мене, серед відомих юристів жіночої статі -заступниці голови ВРЮ Лідії Ізовітової, яка не пропускала останнім часом проведення цього заходу.

Проте, як би там не було, свято від СЮУ все ж таки відбулося.

Олександра ТИМОЩУК

Теги:

день юриста, професійне свято юристів, Юрист року-2011, голову ДПСУ, генерал-майор міліції, холдингова компанія “Артем”, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, Кабінет Міністрів України, Союз юристів України, панорама тижня

Джерело:

ЮВУ № 41 (849)

Залиште коментар