Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабмін готує зміни до Держбюджету

0 16
Кабінет міністрів України планує подати на розгляд парламенту законопроект про внесення змін до закону про Державний бюджет України на 2008 рік у четвер, 19 червня. Про це сьогодні під час засідання погоджувальної ради повідомив перший віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов.

Зокрема, він розповів, що на сьогодні заплановане проведення позачергового урядового засідання, на якому міністри мають намір розглянути основні параметри законопроекту про внесення змін до Держбюджету, після чого документ буде узгоджений із президентом Віктором Ющенком. Таким чином, завтра на плановому засіданні Кабінету міністрів зміни в головний фінансовий документ країни на поточний рік “остаточно будуть затверджені”, а в четвер, 19 червня — подані у Верховну Раду України, наголосив Турчинов.

У свою чергу голова парламенту Арсеній Яценюк звернувся до керівників парламентських комітетів із проханням включити в порядок денний ВР проект закону про внесення змін до Держбюджету відразу ж після його надходження до парламенту.

Необхідно відзначити, що зміни й доповнення до Закону про Держбюджет-2008 Кабмін мав внести на розгляд ВР ще до 1 березня. Впродовж останніх місяців Кабміну неодноразово нагадували про необхідність подати в Раду відповідний законопроект і спікер Арсеній Яценюк, і представники Секретаріату Президента, і сам глава держави.

“Прем’єр-міністр у своїх діях має керуватися, передусім, законами України, які наказують внесення змін до Бюджету у разі різкої зміни макроекономічних показників, — заявляв в травні заступник глави СП Олександр Шлапак. — Сьогодні у нас пенсія на 50% менше прожиткового мінімуму, тоді як законом України передбачено, що вона повинна бути не менше. Значить, обов’язок прем’єр-міністра — представити парламенту відповідні зміни до бюджету”.

“Кредит довіри закінчився, — підкреслював у свою чергу Арсеній Яценюк, — і до тих пір, поки не буде внесений проект закону про зміни до Держбюджету, урядові законопроекти розглядатися не будуть”.

Тим часом, про початок роботи над внесенням змін до Державного бюджету України на 2008 рік прем’єр Юлія Тимошенко заявила лише 4 червня. “Ми можемо приступити до розробки змін і доповнень до Державного бюджету на 2008 рік із застосуванням всіх узгоджених процедур. Я можу оголосити з сьогоднішнього дня початок бюджетного процесу. Це означає, що Міністерство фінансів починає консультації зі всіма міністерствами, для того, щоб ми мали можливість удосконалити бюджет на 2008 рік”, — сказала вона тоді.

Також глава уряду повідомила, що одночасно з роботою над внесенням змін до Держбюджету-2008 Кабмін приступає і до підготовки бюджетної резолюції на 2009 рік. “Ми починаємо процес підготовки бюджетної резолюції на 2009 рік. Паралельно ми вже проводимо консультації по концепції формування бюджету на 2009 рік. Я хочу нагадати, що в тих пріоритетах, які визначені для роботи кожного міністерства, якраз є ті цільові програми, які повинні стати основою формування бюджету на 2009 рік”, — заявила прем’єр, підкресливши, що основними чинниками при підготовці бюджетної резолюції-2009 повинні стати підготовка витратної частини бюджету на основі цільових програм і впорядкування оплати праці працівників бюджетної сфери.

Нагадаємо, 5 березня український уряд схвалив Декларацію цілей і завдань бюджету на 2009 рік. Разом з тим розробка проекту закону про Держбюджет-2009, згідно Бюджетному кодексу, починається тільки в липні. Після первинного етапу, проект подають на розгляд у Верховну Раду, де він проходить декілька читань, які починаються не пізніше за 15 жовтень, потім комітети ВР дають свої коментарі, а формується проект закону про Держбюджет вже на початок грудня.

Як відомо, персоною складової, що впливає на проект Бюджету, є ціна на газ. У поточному році Україна платить за імпортний газ $179,5 за тисячу кубометрів. Разом з тим, який саме буде вартість блакитного палива для наший країни наступного року, поки точно невідомо, проте сьогодні Олександр Турчинов завірив, що домовленості про фіксовану ціну на газ, що поставляється до України, будуть досягнуті на початок осінньо-зимового періоду.

Джерело:

Утро.ua

Залиште коментар