Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабінет Міністрів узгодить з Цивільним кодексом порядок переміни громадянами України власних імен, прізвищ та по батькові

0 20
Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, проект відповідної постанови Кабміну, що був розроблений Міністерством юстиції, схвалений Урядовим комітетом з питань національної безпеки, оборони та правоохоронної діяльності та буде винесений на розгляд найближчого засідання уряду. Метою постанови є нормативно-правове врегулювання порядку розгляду заяв про переміну імені фізичної особи відповідно до вимог Цивільного кодексу, зміни до якого були внесені у грудні 2006 року.

Міністр повідомив, що постановою будуть визначені органи, до яких подається заява про зміну імені, перелік документів, які необхідно для цього подати, а також порядок та строки їх розгляду.

Крім того, враховані нові положення Цивільного кодексу щодо обов’язкового внесення відомостей про зміну імені до Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Олександр Лавринович нагадав, що дані цього реєстру згодом використовуватимуться для ведення Державного реєстру виборців України.

За словами Міністра, щороку в Україні виявляють бажання змінити власне ім’я, прізвище чи по батькові до 15 тисяч осіб. А за перше півріччя поточного року таке бажання реалізували вже майже 9 тисяч громадян.

Міністр також повідомив, що одночасно з ухваленням вищезгаданої постанови Кабінет Міністрів рекомендуватиме Президенту України визнати таким, що втратив чинність, Указ від 31 грудня 1991 року «Про порядок переміни громадянами України прізвищ, імен, по батькові», адже зміни до Цивільного кодексу передбачають, що порядок переміни фізичними особами власних імен, прізвищ та по батькові має встановлюватися Кабінетом Міністрів України.

Залиште коментар