Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Італійський суд готується до розгляду питання про недоторканність С.Берлусконі.

0 14

Італійський суд готується до розгляду питання про судову недоторканність прем’єр-міністра країни Сильвіо Берлусконі. Закон про недоторканність італійського прем’єра декілька разів не дозволяв правосуддю притягати політика до відповідальності з ряду звинувачень. Очікується, що римський Конституційний суд винесе вердикт щодо недоторканності С.Берлусконі 8 жовтня, передає Бі-Бі-Сі.

Опоненти прем’єра стверджують, що імунітет С.Берлусконі порушує принцип рівності всіх громадян перед законом. Радники голови італійського уряду вважають, що у разі поразки в судовому процесі прем’єр може бути змушений подати у відставку.

Нагадаємо, літом 2008 р. уряд і парламент Італії схвалили законопроект, що дає політичній еліті країни імунітет від судових переслідувань. Законопроект надає недоторканність від судових переслідувань чотирьом вищим виборним політикам – президенту, прем’єр-міністру і спікерам обох палат парламенту на час перебування їх на державній службі.

Критики стверджують, що законопроект був розроблений спеціально для С.Берлусконі. 73-річному медіамагнату в різний час були висунуті численні звинувачення в корупції, ухиленні від сплати податків і незаконному фінансуванні політичної партії. С.Берлусконі наполягає на тому, що всі ці справи в судах є результатом “полювання на відьом”, яке ведуть щодо нього правоохоронні органи. За словами прем’єра, за свою багаторічну політичну діяльність йому довелося бути присутнім на 2 тис. 500 судових слуханнях, відвідати поліцейські дільниці 587 разів і витратити 174 млн євро на судові витрати.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар