Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Google проти піратів

0 14

Пошукова система Google вирішила по-своєму карати операторів сайтів, де розміщується крадений і неліцензійний контент. Компанія  планує застосувати нові заходи, які передбачають покарання сайтів, що отримують дуже велику кількість скарг від правовласників.

Згідно повідомлення, в систему рейтингового ранжування був доданий новий параметр, своєрідний «антипіратський захід», яка передбачає врахування скарг від правовласників.

З кожною новою скаргою, яка повинна надалі підтвердитися, рейтинг сайту буде знижуватися і його місце в пошукових результатах опускатися все нижче і нижче, знижуючи обсяг вхідного трафіку на ресурс-порушник.

Аналітики кажуть, що для багатьох користувачів пошуковик Google став одним з інструментів пошуку неліцензійного контенту, за що в минулому Google отримувала масу докорів у пособництві піратам. Однак за останні роки інтернет-компанія робить багато чого для очищення свого пошукового індексу від піратських матеріалів.

У повідомленні Google сказано, що даний крок не слід розглядати як бажання компанії стати «копірайт-поліцейським», але тут слід вбачати бажання компанії стати «законослухняним» і «легітимним» пошуковиком.

Як пояснили в компанії, сьогоднішній крок не означає, що пошуковий індекс буде поступово вичищати від посилань на mp3 і відео, але він означає, що постачальникам ліцензійного контенту буде віддаватися пріоритет.

«Вперше ми оголосили нашу антипіратську програму ще два роки тому. З того часу ми отримуємо все більше даних від правовласників про випадки порушення контенту. Строго кажучи, зараз ми отримуємо в місяць запитів на видалення більше, ніж за весь 2009 рік. За останні 30 днів перегляд рейтингу торкнувся 4,3 млн сайтів», — зазначили в компанії.

Самі правовласники вітають такі дії Google. «Це цивілізований крок. Музична індустрія вже давно закликала Google до подібного руху. Враховуючи домінування Google в мережі, факт того, що користувачі побачать на першій сторінці пошуку, надає вирішальне значення», – зазначила Кері Шерман, генеральний директор Recording Industry Association of America.

Залиште коментар