Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Депутати хочуть контролювати Інтернет

0 17

Народні обранці готують законопроект, який дозволятиме закрити будь-який сайт. Про існування вказаного законопроекту, який у разі ухвалення може стати інструментом для закриття файлообмінників та інших інтернет-ресурсів в Україні без обов’язкового судового рішення, повідомила нардеп Леся Оробець.

Мова про законопроект № 6523, внесений до парламенту Комітетом Верховної Ради України з питань освіти, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання питань авторського права», який рекомендовано до другого читання, його співавторами закону стали депутати М. Луцький (ПР), К. Самойлик (Компартія України) та О. Зарубінський (Блок Литвина).

На думку Лесі Оробець, в разі прийняття даного законопроекту фінансові і правові санкції можна буде пред’явити будь-якому українському провайдеру, а також онлайн-ЗМІ і файлообмінника, що особливо зручно для встановлення контролю за інтернет-простором у період передвиборної кампанії до Верховної Ради. Автори закону мотивують необхідність його прийняття черговим раундом боротьби за дотримання авторських прав в інтернеті. Зокрема, законопроект передбачає можливість припинення роботи Інтернет-ресурсу за сприяння інтернет-провайдерів і постачальників послуг хостингу. Відзначимо, що раніше депутати вже намагалися узаконити подібну новацію — “Закон 404”, де йшлося про інтернет-моніторинг та контроль за сайтами з боку провайдерів. Однак він так і «повис», не пройшовши повторного читання.

Нагадаємо, що 19 квітня хостингову компанію Mirohost відвідали представники податкової інспекції з метою вилучення сервери найбільшого інтернет-магазину України — Rozetka.ua. Після цього українські ЗМІ з посиланням на ДПС повідомили, що товариство з обмеженою відповідальністю «Rоzетка – ua» звинувачують в ухилянні від сплати податків на суму близько семи-восьми мільйонів гривень. Пізніше стало відомо, що в квітні цього року за матеріалами податкової міліції на підставі акта перевірки порушено кримінальну справу за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України стосовно директора ТОВ «Rozetka – ua», яке здійснює свою діяльність в сфері інтернет-торгівлі.

Джерело:

ЮВУ № 17 (878)

Залиште коментар