Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Декларація Конференції високого рівня про майбутнє Європейського суду з прав людини

0 38

Понад рік тому тижневик ЮВУ (у № 11) вперше в Україні оприлюднив Інтерлакенську декларацію, присвячену майбутності Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), ухвалену Конференцією високого рівня Держав-Учасниць Ради Європи. У цьому документі були запроектовані заходи, спрямовані на суттєве поліпшення ситуації з розглядом заяв, в якій опинився ЄСПЛ через шквальне зростання їхньої кількості, внаслідок чого вирішення ним відповідних справ тривало зазвичай декілька років.

Зусилля Ради Європи у цьому напрямку були продовжені й у нинішньому році. Зокрема у квітні у турецькому місті Ізмір відбулася ще одна Конференція високого рівня, яка, спираючись на згадану Декларацію, актуалізувала й конкретизувала певні її положення, а також передбачила додаткові заходи задля подолання «драматичного становища» (за оцінкою учасників попередньої Конференції), в якому і нині перебуває ЄСПЛ.

Отож пропонуємо Вашій увазі Ізмірську декларацію (її україномовний переклад уперше здійснено у Львівській лабораторії прав людини і громадянина НДІ державного будівництва та місцевого самоврядування НАПрН України науковим співробітником Т. Полянським).

Публікація цієї Декларації видається вельми своєчасною з огляду, принаймні, на такі дві обставини. Першою є те, що нині Україна головує у Комітеті Міністрів Ради Європи й опікується, зокрема, забезпеченням життєздатності Страсбурзького суду (нагадаємо, що з цієї теми Голова Комітету ВРУ з питань правосуддя С. Ківалов 7 червня зробив спеціальну доповідь на засіданні Комітету ПАРЕ з юридичних питань і прав людини у місті Осло). А друга обставина пов’язана з тим, що 1 липня ц. р. у місті Києві відбуватиметься високоавторитетна науково-практична конференція «Проблеми застосування практики ЄСПЛ в правовій системі Україні» (участь у ній братимуть не тільки численні вітчизняні юристи-практики й науковці, але також Голова і деякі судді ЄСПЛ).

Теги:

Юридичний вісник України, загальнонаціональна правова газета, майбутнє Європейського Суду з прав людини, Рада Європи, Інтерлакенська декларація, Комітет Міністрів Ради Європи, Голова Комітету ВРУ з питань правосуддя С. Ківалов, Комітет ПАРЕ, Страсбурзький суд, Львівська лабораторія прав людини і громадянина

Джерело:

ЮВУ № 6 (834)

Залиште коментар