Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Авторське право захищено в суді

0 36

Інтернет-провайдера “Київські оптичні лінії” зобов’язали виплатити майже півмільйона гривень за порушення авторських прав в інтернеті. Відповідне рішення ухвалив Господарський суд Києва.

Причиною позову проти компанії стала наявність на приналежному їй сайті www.kievnet.ua каталогу фільмів для скачування. Зокрема, це “Подорож до центру Землі”, “Тіло брехні” і “Будинок біля oзера” виробництва Warner Home Video. Ексклюзивні права на дистрибуцію каталогу фільмів Warner Home Video на території України має компанія “Інтер-фільм”.

Сам судовий процес тривав більше року – з серпня 2009 по листопад 2010.

Під час судового розгляду було встановлено, що фільми поширювалися незаконно, без отримання дозволу правовласника. На цій підставі київський госпсуд ухвалив, що компанія “Київські оптичні лінії” повинна виплатити ТОВ “Інтер-фільм” спочатку затребувану ним суму відшкодування шкоди, рівну 477 685 гривням. Компенсація була розрахована, виходячи з кількості скачувань фільмів. За кожне скачування позивач вимагав стягнути суму, еквівалентну вартості ліцензійного DVD-диска.

У «Київських оптичних лініях» повідомили, що компанія подала апеляцію на рішення суду.

За словами керівника юридичного відділу компанії “Інтернет Копірайт Менеджмент” Сергія Полоза, це перший подібний випадок в українській судовій практиці.

Теги:

авторське право, інтелектуальна власність

Джерело:

Новинар

Залиште коментар