Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Анонс засідань Верховного Суду у справах, які можуть бути цікавими для правників, ЗМІ та громадськості

0 152

6 жовтня 2020 року о 10:00 відбудеться засідання Великої Палати Верховного Суду у справі № 922/2416/17, виключна правова проблема в якій зводиться до питання про наявність чи відсутність підстав для звернення стягнення на предмет іпотеки, що знаходиться у власності відповідача на підставі рішення суду, яке згодом скасоване, із застосуванням процедури продажу, встановленої ст. 38 Закону України «Про іпотеку», за наслідками неналежного виконання позичальником своїх зобов’язань за кредитним договором.

Крім того, 6 жовтня об 11:00 Велика Палата ВС розгляне справу № 904/3405/19, у якій Касаційний господарський суд у складі ВС вважає за необхідне відступити від висновку Касаційного цивільного суду у складі ВС, згідно з яким строк позовної давності переривається пред’явленням позову, який суд залишив без розгляду, після чого перебіг позовної давності розпочинається заново. На переконання колегії суддів КГС ВС, залишення судом позовної заяви без розгляду не дає підстав вважати, що таке звернення може впливати на позовну давність і призводить до нового початку її перебігу.

Того ж дня о 12:00 Велика Палата ВС продовжить розгляд справи № 910/11027/18, що містить виключну правову проблему щодо визначення моменту, з якого починається перебіг позовної давності у спорах за позовом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до керівників банку про стягнення шкоди в порядку ч. 5 ст. 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

7 жовтня о 10:00 Велика Палата ВС розгляне заяву про перегляд ухвали Касаційного кримінального суду у складі ВС у справі № 4819/49/19 за виключними обставинами.

Ухвалою слідчого судді заявникові було відмовлено у задоволенні скарги на бездіяльність службових осіб прокуратури, яка полягала в невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР. Апеляційний та касаційні суди відмовили у відкритті провадження за скаргами заявника на зазначену ухвалу.

Звертаючись до Великої Палати ВС, заявник послався на Рішення Другого сенату Конституційного Суду України від 17 червня 2020 року № 4-р(ІІ)/2020 у справі № 3-180/2018(1644/18), яким визнано неконституційними положення ч. 3 ст. 307 КПК України щодо заборони оскарження ухвали слідчого судді за результатами розгляду скарги на бездіяльність слідчого, прокурора, що полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви, повідомлення про кримінальне правопорушення.

6 жовтня о 14:00 Касаційний адміністративний суд у складі ВС розглядатиме справу № 818/1000/17, у якій Підприємство просить визнати протиправними дії ГУ Держгеокадастру у Сумській області щодо проведення перевірки з питань дотримання вимог земельного законодавства при використанні, здійсненні заходів з охорони земель та в частині родючості ґрунтів земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Перехрестівської сільради Сумської області. Крім того, позивач просить скасувати припис відповідача, яким його зобов’язано звільнити земельні ділянки площею 3294,0 га, що самовільно використовуються, або надати документи, що підтверджують право користування земельними ділянками.

На 14:30 цього дня  КАС ВС призначив розгляд справи № 160/8503/18 за позовом юридичної особи до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Позивач оскаржує негативний висновок державної експертизи землевпорядної документації до проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду строком на 49 років площею 0,7000 га для розміщення об’єктів розважальної інфраструктури в Генічеському районі Херсонської області, який мотивовано невідповідністю землевпорядної документації вимогам ч. 2 ст. 124, ст. 134 та ст. 186-1 ЗК України.

6 жовтня Касаційний кримінальний суд у складі ВС розгляне касаційну скаргу захисника особи, засудженої до п’яти років позбавлення волі, яка восени 2018 року в нічний час, перебуваючи в одному з київських ресторанів, викрала з касового апарата понад 15 тис. грн. (Справа № 761/480/19, провадження № 51-836км20)

Цього ж дня ККС ВС розгляне кримінальне провадження щодо двох колишніх поліцейських, кожен із яких був засуджений за перевищення службових повноважень до трьох років позбавлення волі з позбавленням спеціального звання «Старший лейтенант поліції» та права обіймати посади в правоохоронних органах на три роки. Як установили суди, у липні 2015 року на Миколаївщині інспектор дозвільної системи та оперуповноважений застосували до двох осіб фізичне насильство, а також безпідставно та незаконно доставили їх у кайданках до райвідділу. (Справа № 467/1694/16-к, провадження № 51-1958км20)

7 жовтня ККС ВС розгляне касаційні скарги в інтересах засудженої до пʼяти років позбавлення волі (з конфіскацією майна, окрім квартири), яку обвинувачували в тому, що вона, обіймаючи посаду начальника Держлікслужби у Чернівецькій області, у вересні 2018 року отримала неправомірну вигоду в розмірі 2400 доларів США за те, щоб не включати одне з підприємств до плану перевірок на 2019 рік з питань додержання ліцензійних умов провадження господарської діяльності. Крім того, особа була позбавлена п’ятого рангу державного службовця, а також права обіймати посади, пов’язані зі здійсненням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків в органах державної влади строком на три роки. (Справа № 725/1199/19, провадження № 51-5720км19)

Залиште коментар