Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Вже завтра в супермаркетах з’являться озброєні охоронці

0 25

Охоронці отримають спецзасоби: наручники, палиці, газові балончики, службових собак і право на затримання. Закон, який значно розширить права охоронців, набирає чинності 18 жовтня.

У охоронних фірмах інакше, як революцією, нові правила не називають. По суті, приватні фірми безпеки, по кількості нових функцій, тепер сповна можуть позмагатися із спецслужбами на зразок «Беркута» і «Альфи».

Юристи зі свого боку запевняють, що задум хороший. Проте питання лише в тому як охоронні фірми застосовуватимуть нові правила на практиці.  «Це питання якісного підбору кадрів у межах діяльності суб’єкта охоронної діяльності. Безумовно, хтось може цим законом зловживати», – застеріг юрист Ярослав Олейник.

Аби не зловживали новими правилами, нині охоронну діяльність активно перевіряє Генпрокуратура з метою залишити в цьому надприбутковому бізнесі лише фахівців. Питання в тому, чи вистачить таких. Для прикладу, на весь Київ лише один заклад готує менеджерів з безпеки. Проте в Україні поки що ця спеціальність не дуже популярна. Підприємствам легше найняти людину з вулиці, ніж витрачати кошти на підготовку фахівця.

Отже доки в охоронній системі наведуть лад, фахівці радять українцям пам’ятати свої права. При будь-яких неправомірних діях перше, що допоможе – це свідки й міліція.

Теги:

охорона, приватна безпека

Залиште коментар