Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Визначено порядок застосування застави як запобіжного заходу

0 6

Кабмін визначив порядок внесення коштів на спеціальний рахунок при застосуванні застави як запобіжного заходу. Відповідну постанову ухвалено 11 січня на засіданні Кабінету Міністрів. Про це повідомила прес-служба міністерства юстиції України.

Ініціатива уряду викликана змінами, які відбулися у законодавстві. Зокрема, у зв‘язку з внесенням змін до статті 1541 Кримінально-процесуального кодексу України (Законом України від 15 листопада  2011 року № 4025-VI щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності).

Внесені зміни передбачають, що застава як запобіжний захід застосовується з метою забезпечення належної поведінки особи, щодо якої застосовано запобіжний захід, її явки за викликом до органу дізнання, слідчого, прокурора або суду, а також виконання інших покладених на неї обов’язків, передбачених статтею 1491 Кримінально-процесуального кодексу, з умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов’язків. Застава полягає у внесенні коштів у національній грошовій одиниці на спец рахунок органу, в провадженні якого знаходиться кримінальна справа.

Окрім того, постановою визначено перелік осіб, які можуть внести заставу; перелік осіб, яким забороняється бути заставодавцями;  документи у яких визначається розмір застави; документи, що є підставою для звернення внесених коштів у дохід держави у разі невиконання обов’язків особою, щодо якої застосовано запобіжний захід у вигляді застави; особливості повернення застави у разі відмови заставодавця від узятих на себе зобов’язань; механізм повернення коштів за заявою особи (заставодавця) у разі винесення вироку чи постанови судді (ухвали суду) про закриття справи.

Міністр юстиції також повідомив, що постанова набуде чинності з дня її офіційного опублікування.

Теги:

застава, гуманізація покарання при економічних злочинах, міністерство юстиції України

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар