Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Висока зарплата не зробить суддів менш корумпованими

0 17

Українські служителі Феміди дочекались покращення свого матеріального становища. У порівнянні з попереднім роком, середня зарплатня суддів зросте на 106,7 відсотка – з 6,5 до 13,5 тисяч гривень. Пощастило також головам судів та їхнім заступникам – заробітна платня зросла приблизно до 15,7 та 14,2 тисяч гривень відповідно. Водночас іншим працівникам суддівського апарату чекати на значні надбавки не доводиться. Зарплати таких співробітників або збільшені на незначну суму, або навіть зменшені.

Підвищення зарплатні – це головний крок до зменшення корупції в судах, вважає нардеп Партії регіонів Вадим Колесніченко, який є головою підкомітету Верховної Ради з питань звільнення суддів та реагування на порушення законодавства у сфері правосуддя. “Коли в людини є нормальна зарплатня і коли вона може бути забезпеченою на рівні, який зараз є в державі, то це убезпечує переважну більшість людей від кроків до порушення законодавства”,- наголошує депутат.

Зазвичай підвищення зарплатні справді сприяє зниженню корупції, але ця система навряд чи запрацює в українському судочинстві, наголошує керівник контактної групи Transparency International в Україні Олексій Хмара. Проблема значною мірою полягає не в надмірній корумпованості судів, а в неналежному оформленні документообігу та розгляді судових справ. “Коли є недостатність ресурсів та надмірне навантаження на кожного суддю, а також надзвичайно висока ймовірність людської помилки – все це чудові стимули для виникнення корупції. І арифметичним збільшенням зарплати проблему не вирішиш”,- зауважує експерт.

Для викорінення корупції в судах варто було б навести лад всередині цієї системи, а вже потім збільшувати зарплатню.

Не менш згубним, ніж отримання хабарів, є й застосування адміністративного ресурсу в судах, переконаний політолог Віктор Небоженко. На його думку, дзвінки “згори”, або ж “телефонне право”, призводять тільки до зростання корупції на всіх рівнях. “Одна справа, якщо є корупція, і трохи є закону. Тоді можна боротись традиційними європейськими методами – такими як публічність, підзвітність, незалежність суддів, підвищення зарплати. Але коли суддя в одній справі бере хабар, в іншій застосовує закон, а в третій виносить несправедливий вирок через те, що йому наказала влада, – в цій ситуації корупція почуває себе як риба в воді”, – говорить Небоженко.

Теги:

корупція, суддівський корпус, матеріальне забезпечення суддів, Transparency International в Україні, “телефонне” право

Джерело:

dw.de

Залиште коментар