Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Вищий госпсуд визнав законним збільшення СФ «Дніпроенерго»

0 14

Вищий господарський суд за позовами шахт «Павлоградвугілля» і «Комсомолець Донбасу» відмінив рішення Апеляційного госпсуду Запорізької області від 21 грудня 2007, який визнав недійсними всі рішення зборів акціонерів «Дніпроенерго», зокрема про збільшення статутного фонду, від 27 серпня 2007 року.

Про це повідомив представник компанії «Бізнес-інвест» (Дніпропетровськ) Олександр Винниченко.

Таким чином, справа направлена на розгляд в нижчу судову інстанцію – Господарський суд Запорізької області.

Суд, за словами Винниченка, мотивував своє рішення, тим, що під час розгляду справи Апеляційним госпсудом до процесу не були залучені «Павлоградвугілля» і «Комсомолець Донбасу».

Згідно повідомленню «Дніпроенерго», рішення Вищого господарського суду дозволить розглянути справу про законність зборів акціонерів з урахуванням прав всіх зацікавлених сторін, зокрема інвесторів енергокомпанії.

«Сьогодні ВГСУ відмінив рішення у даній справі і відправив його на розгляд до суду першої інстанції, що дозволить врахувати інтереси шахт «Комсомолець Донбасу» і «Павлоградвугілля», які вивели «Дніпроенерго» з процедури банкрутства і інвестували величезні засоби в розвиток соціальних програм і виробничих потужностей генкомпанії», – йде мова в повідомленні.

Нагадаємо, «Бізнес-інвест», який володіє 0,00655% акцій «Дніпроенерго», після зборів акціонерів генкомпанії 27 серпня 2007 року, оскаржував в судах законність ухвалених на ньому рішень і 8 квітня Верховний Суд своєю ухвалою задовольнив вимоги міноритарного акціонера.

При цьому ВС залишив в силі рішення Апеляційного госпсуду Запорізької області від 21 грудня 2007.

«Павлоградвугілля» і «Комсомолець Донбасу», які не брали участі в першій стадії судових розглядів, оскаржили у Вищому госпсуді правомірність рішення Апеляційного госпсуду Запорізької області від 21 грудня.

Таким чином, рішення, яке було залишено в силі Верховним Судом, на сьогодні скасоване.

Передбачалося, що в результаті додаткової емісії частка «Донбасівської паливно-енергетичної компанії» (контролює Ринат Ахметов) збільшується на 26% акцій «Дніпроенерго».

Зокрема, «Інвестиційне товариство» контролюватиме 34,243% акцій, а афільована з ДТЕК кіпрська компанія DTEK Holdings Limited зменшить свою частку з 15,262% до 10,036%.

Держава в особі Національної акціонерної компанії «Енергетична компанія України» до додаткової емісії володіла 76,04% акцій «Дніпроенерго», після збільшення СФ – 50%+1 акція.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар