Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Вищий госпсуд підтвердив законність стягнення з «Арселорміттал»

0 16

Сьогодні Вищий господарський суд України своєю постановою відмовив в задоволенні касаційних скарг ВАТ «Арселорміттал Кривий Ріг» (АМКР) і його акціонера Arcelor Mittal Duisburg GMBH, залишивши в силі рішення судів перших інстанцій про стягнення з АМКР 205 млн. грн. за позовом ВАТ «Запорізький завод феросплавів» (ЗЗФ).

Про це УНІАН повідомив юрист Олександр Винниченко, що представляв інтереси ЗЗФ в суді.

Таким чином, за його словами, Вищий господарський суд підтвердив законність судових рішень про стягнення з АМКР 205 млн. грн. на користь ЗЗФ. «Ми чекаємо, що «Арселорміттал» все ж таки виконає це судове рішення в добровільному порядку, – сказав юрист і додав: – Якщо ж рішення суду не буде виконано добровільно, то воно підлягатиме примусовому виконанню органами державної виконавчої служби».

Як повідомляв УНІАН, в серпні поточного року Господарський суд Дніпропетровської області задовольнив перший позов ЗЗФ до АМКР на суму 205 млн. грн. Цю суму металургійний комбінат повинен виплатити феросплавному заводу як передоплату за феросилікомарганець, який, згідно з укладеним раніше контрактом, АМКР повинен був придбати у ЗЗФ в четвертому кварталі 2008 року.

21 вересня Господарський суд Дніпропетровської області задовольнив другий позов ЗЗФ до АМКР на суму 134 млн. грн.

23 вересня Господарський суд Дніпропетровської області задовольнив третій і четвертий позови ВАТ «Запорізький завод феросплавів» до ВАТ «Арселорміттал Кривий Ріг» на загальну суму 40 млн. грн. Таким чином, загальний об’єм виплат АМКР по позовах ЗЗФ повинен скласти близько 380 млн. грн.

Досі АМКР не виконав жодного з рішень суду за позовами ЗЗФ.

Довідка УНІАН. Підставою для подачі позовів ЗЗФ до АМКР послужили 4 договори на постачання феросплавів, укладені між підприємствами в 2007 році. Згідно з угодами, АМКР зобов’язався покривати 100% своїх потреб у феросплавах виключно за рахунок продукції ЗЗФ. Ціна на феросплави визначалася щокварталу і формувалася за показниками попереднього кварталу. У IV кварталі 2008 року АМКР припинив закупівлі феросплавів у ЗЗФ, порушивши таким чином умови договорів.

«Арселор Міттал Кривий Ріг» є найбільшим виробником металопродукції в Україні. Спеціалізується на виробництві сталі, готового прокату, чавуну, агломерату та інших видів металургійної продукції.

До 90% продукції комбінат поставляє на експорт.

ВАТ «Запорізький завод феросплавів» – один з найбільших в Європі виробників феросплавів і єдиний в СНД комбінат, що виплавляє широкий асортимент марганцевих і крем’янистих феросплавів, металевий марганець. Входить в Українську асоціацію виробників феросплавів. Частка внутрішнього ринку в постачаннях підприємства складає 30-35%. Продукція експортується в країни СНД, ЄС, Азії, Африки.

Джерело:

proUA

Залиште коментар