Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Вищий адмінсуд вважає, що Онопенко надто заангажований

0 17

Вищий адміністративний суд вважає, що висунуті головою Верховного Суду Василем Онопенком звинувачення в неналежному виконанні службових обов’язків головою Вищого адмінсуду Олександром Пасенюком, спираючись на які, він виступив з ініціативною його звільнення, є безпідставними. Про це йдеться в заяві прес-служби Вищого адмінсуду.

«Перш за все, відзначаємо те, що всі звинувачення на адресу голови Вищого адміністративного суду України Олександра Пасенюка в неналежному виконанні і перевищенні своїх повноважень, порушенні Конституції та законів України, є необгрунтованими, а подібні заяви – голослівними», – йдеться в заяві.

На думку Вищого адмінсуду, подібні заяви напередодні президентських виборів є неприпустимими, оскільки можуть поставити під загрозу здійснення правосуддя і можуть негативно позначитися на захисті виборчих прав громадян, ході виборчого процесу і на встановленні результатів виборів.

Крім цього, Вищий адмінсуд вважає озвучені Онопенком звинувачення вбік Пасенюка недостатньо аргументованими.

«Глава Верховного Суду України не зміг навести чітку аргументацію, обмежившись загальними фразами і цитуванням надто заангажованої постанови спільного засідання Президії Верховного Суду України і Президії Ради суддів України піврічної давнини. Але і в ній, нагадаємо, йшлося про окремі недоліки в організаційній роботі Вищого адміністративного суду України, властиві всій судовій системі в Україні», – сказано в заяві.

При цьому Вищий адмінсуд заявляє, що тиск, який чиниться на нього таким чином, ніяк не вплине на об’єктивність його роботи, і його судді, як і раніше, діятимуть в межах чинного законодавства та Конституції.

Нагадаємо, Онопенко просить Раду суддів адміністративних судів невідкладно надати рекомендацію про дострокове звільнення Пасенюка з посади голови Вищого адмінсуду.

Згідно з чинним законодавством, Вищий адмінсуд і Київський апеляційний адмінсуд є головними судами при оскарженні справ, пов’язаних з виборчим процесом в органи державної влади

Джерело:

proUA

Залиште коментар