Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Вищу раду юстиції збираються реформувати

0 23

Юристи адміністрації президента підготували проект змін в ст. 131 Конституції, яка присвячена Вищій раді юстиції. Днями документ направлять в Конституційну асамблею (КА), а також на експертизу в Раду Європи. Йдеться про новий порядок формування ради, що складається з 20 членів.

Зараз за посадою в його склад входять голова ВСУ, міністр юстиції і генеральний прокурор. По три особи у ВРЮ призначають ВРУ, президент України, з’їзди суддів, адвокатів і представників вищих юридичних навчальних закладів і наукових установ. Ще двох членів обирає Всеукраїнська конференція представників прокуратури.

За інформацією ” Ъ ‘”, передбачається, що більшість у ВРЮ — 14 з 20 осіб — представлятимуть суддівський корпус. Зокрема, 11 членів обиратимуться з’їздом суддів, ще три — глави Верховного і Конституційного судів, а також глава Ради суддів — входитимуть до складу ВРЮ за посадою. Крім того, в раді присутній лише один представник органів прокуратури — генеральний прокурор. Документ також передбачає введення у ВРЮ уповноваженого Верховної ради з прав людини. При цьому з його складу буде виведений міністр юстиції. Ще по двох членів ради призначатимуть з’їзд представників вищих юридичних навчальних закладів і наукових установ і з’їзд адвокатів.

Теги:

Вища рада юстиції

Джерело:

Коммерсант

Залиште коментар