Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

«Вища школа» подасть позов на держслужбовця, який відмовився розмовляти українською мовою

0 27

Державне підприємство Державне спеціалізоване видавництво «Вища школа» 25 серпня подасть судовий позов на інспектора територіальної державної інспекції праці в Києві Артема Левшина через його неправомірні дії – державний службовець демонстративно відмовився розмовляти українською мовою.

Про це повідомив заступник директора видавництва Вища школа Сергій Костянчук, який забезпечує юридичний захист видавництва.

Він розповів, що 23 серпня інспектор Левшин прийшов до директора ДП Державне спеціалізоване видавництво Вища школа Андрія Савчука. “Під час пояснення причин свого візиту та роз’яснення прав особи, яка підлягає перевірці, Левшин почав говорити суржиком – не зміг назвати правильно навіть назву свого місця роботи”, – сказав Костянчук. Він зазначив, що “розмова відбувалася в присутності трьох осіб, якими складено акт, і записувалася на диктофон”.

За словами Костянчука, на зауваження і прохання до державного службовця розмовляти державною мовою Левшин демонстративно продовжив спілкування російською мовою.

“Після повторного прохання присутніх розмовляти українською мовою або надати перекладача з боку державного службовця не було ніякої реакції”, – наголосив заступник директора видавництва Вища школа.

Він також уточнив, що видавництво Вища школа “звернеться з позовом до суду і до відповідних державних органів для проведення ретельної перевірки дій посадової особи, в першу чергу, щодо відмови використання державної мови”.

Як повідомлялося, суд дозволив меру Миколаєва Володимиру Чайці виступати російською без перекладу на українську мову.

Теги:

державна мова

Джерело:

Кореспондент

Залиште коментар