Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Вирок у справі нациста винесуть 22 березня

0 77

<>Прокурор Томас Штайнкраус-Кох заявив, що вирок у справі Джона (Івана) Дем’янюка, якого звинувачують в причетності до загибелі 27900 євреїв в концтаборі Собібор, має бути ухвалений 22 березня цього року.

Останні виступи обвинувачення проходитимуть 22 і 23 лютого. 15 березня відбудеться останній виступ захисту Дем’янюка. Адвокат підсудного Ульріх Буш вже заявив, що не згоден зі встановленими судом термінами. За його словами, в лютому він має намір подати суду нове клопотання про надання доказів і тепер через встановлені терміни він побоюється не встигнути це зробити.

Процес у справі Джона Дем’янюка розпочався в Мюнхені 30 листопада 2009 року і неодноразово уривався у зв’язку з поганим самопочуттям підсудного. Раніше висловлювалися побоювання, що 90-річний Дем’янюк може не дожити до закінчення процесу.

Українець за походженням, Дем’янюк отримав громадянство США в 1958 році, але остаточно позбувся його в 2004 році. У травні 2009 року був депортований із США до Німеччини, де йому було пред’явлено звинувачення в пособництві нацистам у вбивстві 27900 осіб в нацистському таборі смерті Собібор, що розташовувався на території Польщі. У 1988 році Дем’янюк був засуджений до страти в Ізраїлі як наглядач табору смерті в Треблінке за прізвиськом Іван Грозний, що особисто вбивав євреїв, але потім був виправданий Верховним судом Ізраїлю в 1993 році. За його запевненнями, з травня 1942 по лютий 1945 року він перебував в німецькому полоні і не був причетний до вбивств євреїв.

Теги:

нацизм, злочини проти людства

Джерело:

Право ру

Залиште коментар