Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Вилучена в Угорщині «чорна колекція» кримських раритетів 7 років очікує повернення на Україну

0 12

Україна самоусунулася від повернення «чорної колекції» кримських раритетів, вилученої поліцією Угорщини в 2004 році. Прикраси з пізньоскіфських і готських поховань в Криму тягнуть на пристойну музейну експозицію. Про це на нараді з питань розграбування пам’ятників археології заявив директор Кримської філії інституту Східнознавства НАН України Олександр Айбабін.

Айбабін нагадав, що ця партія раритетів була перехоплена митними органами Угорщини на угорсько-австрійському кордоні в 2004 році. «Вони пройшли нашу митницю, наш кордон і там вони були перехоплені, – відзначив археолог. – Всього там перехопили кілька тисяч експонатів, з яких понад сотня, – з кримських могильників».

«Я виступав як експерт і довів, що ці речі були вивезені з південно-західного Криму. Але ж далі це не просунулось – Україна не наполягла на поверненні, – обурився учений. – Угорські юридичні органи визнали, музей, куди вони потрапили, теж визнав, але далі завершити цю справу і повернути на територію України не вийшло».

Він відзначив, що за останніх 10 років унікальні раритети з Криму придбали музей Метрополітен в Нью-Йорку, Центральний римсько-німецький музей в Майнці, Британський музей і Ермітаж.

За інформацією українських ЗМІ, в березні 2004-го року на угорсько-австрійському кордоні був заарештований киянин, що намагався вивезти в бутербродниці 17 жіночих готських прикрас з кримських могильників на суму 2,4 мільйона доларів. Під час обшуку в квартирі, купленій ним у Будапешті, було виявлено ще 30 мішків предметів, що представляють культурну і історичну цінність.

Під час обшуку київської квартири антиквара співробітники УБОЗ також виявили величезну колекцію антикваріату: унікальні соборні ікони XVII століття, християнське церковне начиння, іудейське срібло, старовинні ордени і нагороди, велику колекція нумізматики і навіть не заповнені бланки посвідчень ліквідатора аварії на ЧАЕС.

Після того, як в Угорщині спільна експертна комісія довела українське походження всіх цих цінностей, вона повинна була повернутися до Києва.

Теги:

“чорні” археологи

Джерело:

Новий регіон

Залиште коментар