Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Виключне право народу на референдум не може бути обмежене Президентом, – КСУ.

0 22

Виключне право народу на референдум не може бути обмежене Президентом. Таке рішення оприлюднене сьогодні КСУ.

Процедура термінів оголошення Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою не врегульована законодавчо, заявив журналістам суддя-доповідач по справі щодо тлумачення норм Конституції, які стосуються референдуму, Василь Бринцев. Він зазначив, що процедура термінів оголошення Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою не врегульована законодавчо. Зокрема, в рішенні КСУ йдеться: в аспекті конституційного подання положення п.6 ч.1 ст. 106 Конституції, згідно з яким Президент оголошує всеукраїнський референдум за народною ініціативою слід розуміти так, що Президент України зобов”язаний проголосити такий референдум, якщо його ініційовано з дотриманням встановлених Конституцією та законами вимог щодо організації і порядку проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

В іншій частині конституційного подання, де йшлося про терміни оголошення Президентом референдуму, КСУ припинив провадження: “Припинити конституційне провадження у справі за конституційним поданням 51 народного депутата щодо офіційного тлумачення положення п.6. ч. 1 ст. 106 Конституції стосовно визначення строку проголошення Президентом всеукраїнського референдуму у зв”язку з непідвідомчістю КСУ порушених в поданні питань”.

Як пояснив В.Бринцев, стосовно термінів по строку проведення референдуму в законодавстві існує прогалина, оскільки прямо законодавство не говорить про термін, впродовж якого Президент має оголосити референдум. Водночас він не виключив, що термін проведення референдуму може бути визначений на підставі законодавчих актів, які регулюють терміни видання указів Президента. Однак суддя додав, щоб не було сумнівів в легітимності проведення референдумів, необхідно прийняти відповідний закон. Також він додав, що відповідний законопроект існує, однак він не прийнятий парламентом. З правової точки зору, додав він, Президент не має підстав не оголосити референдум за народною ініціативою, а за іншими підставами – він має таке право.

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар