Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Видавництво «Юрінком Інтер» та газета «Юридичний вісник України» на нараді з правової освіти у Кіровограді

0 49

20 травня в Кіровограді під головуванням Міністра юстиції Олександра Лавриновича відбулося Всеукраїнська міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення.

У засіданні, зокрема, брали участь президент видавництва «Юрінком Інтер» Віктор Ковальський та заступник головного редактора газети «Юридичний вісник України» Федір Іллюк.

Засідання Ради було присвячено обговоренню заходів, які б сприяли підвищенню ефективності та дієвості механізмів правової освіти населення.

Як зазначалося у ході засідання, зараз для значної частини українських громадян характерні правовий нігілізм, незнання законів і методів захисту своїх прав. Ці риси є однією з причин порушення в Україні прав людини в економічній, соціальній, політичній, культурній і інших сферах. Незнання громадянами, в першу чергу підростаючим поколінням, своїх прав і невиконання ними своїх обов’язків є суттєвою перешкодою на шляху проведення в країні демократичних перетворень.

За підсумками дискусії Всеукраїнська міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення ухвалила рекомендації міністерствам юстиції, освіти і науки, культури, внутрішніх справ.

Зокрема, Міністерство юстиції та його регіональні органи мають розглянути можливість організації на базі бібліотек правових громадських приймалень, забезпечити проведення правових навчань з населенням регіонів.

Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України, а також Міністерству внутрішніх справ України рекомендовано розширити практику залучення студентів юридичних вузів до проведення правовиховної роботи з неповнолітніми на базі бібліотечних закладів.

Міністерству культури України рекомендовано вжити заходів щодо створення у бібліотеках публічних центрів та куточків регіональної інформації з метою надання населенню регіону необхідної правової інформації. Міністерство має також вивчити можливість щодо покращення забезпечення закладів культури юридичною літературою та систематично здійснювати оновлення бібліотечних фондів з урахуванням змін у законодавстві.

До участі у дискусії засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради були запрошені представники центральних органів виконавчої влади, які входять до складу Ради, органів влади Кіровоградської області, начальників головних управлінь юстиції в областях. Крім того, до участі у засіданні були запрошені представники засобів масової інформації, громадських організацій, наукових установ.

Теги:

правова освіта

Залиште коментар