Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Введення системи перевірки IMEI-кодів мобільних телефонів відкладається

0 26

Нацкомісія з питань регулювання зв’язку (НКРЗ) і мобільні оператори домовилися про перенесення термінів впровадження системи перевірки IMEI-кодів.

Про це розповів член комісії Володимир Олійник, пише «КоммерсантЪ-Украина».

За його словами, «Астеліт» та «Українські радіосистеми» (УРС; ТМ Beeline) будуть готові до реалізації проекту до кінця цього року, а МТС і «Київстар» – «не раніше початку, а то і середини наступного».

Оператори зв’язку говорять, що їм нескладно подати в строк базу абонентських кодів. Але заявлені терміни останнього етапу (впровадження системи моніторингу IMEI-кодів) нездійснимі. Начальник департаменту корпоративних зв’язків компанії «Київстар» Жанна Ревнова говорить, що мінімально можливий термін реалізації проекту – початок лютого 2010 року. На цю ж дату орієнтуються в «Астеліті». «Чим масштабніша мережа, тим більше складних в технічному плані рішень вона вимагає», – говорить керівник проекту по впровадженню бази даних IMEI-кодів «МТС-Україна» Віктор Іванов. У компанії вважають, що впровадити систему моніторингу їм навряд чи вдасться навіть у лютому. «А оскільки мова йде про створення ’єдиної бази даних’, запуск проекту можливий тільки одночасно всіма мережами мобільного зв’язку», – додають в УРС.

Нагадаємо, спочатку передбачалося, що впровадження нового порядку ввезення і реалізації мобільних телефонів, спрямованого на боротьбу з «сірим» імпортом, буде розбито на декілька етапів. Перший з них стосувався імпортерів – їх зобов’язали протягом 10 днів після ввезення партії мобільних телефонів надавати Держцентру радіочастот (УДЦР) інформацію про всі IMEI-коди (унікальний ідентифікаційний номер телефону, який привласнюється на заводі і при кожному включенні передається в мережу мобільного оператора). А рітейлери повинні були до 30 травня зареєструвати в УДЦР коди телефонів, ввезених до ухвалення нових правил. Оператори повинні були підключитися до реалізації плану восени. До 30 вересня їх зобов’язали надати УДЦР інформацію про IMEI-номери телефонів, що обслуговуються їх мережами, – вони будуть включені в реєстр і вважатимуться легальними. Член НКРЗ Володимир Звєрєв говорив, що з цієї миті оператори мобільного зв’язку перевірятимуть IMEI-коди телефонів і відключатимуть незареєстровані телефони від своєї мережі.

Джерело:

proUA

Залиште коментар