Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВСУ звернеться до КСУ із приводу конституційності окремих норм законів щодо корупції.

0 28

Пленум Верховного суду України (ВСУ) прийняв рішення звернутися до Конституційного суду (КСУ) із приводу конституційності окремих норм законів “Про засади запобігання та протидії корупції” та “Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень”.

Таке рішення було прийнято сьогодні на засіданні пленуму ВСУ, передає кореспондент РБК-Україна.

За словами судді ВСУ Михайла Гриціва, ці закони суттєво змінюють правові засади боротьби з корупцією. “Водночас низка норм цих законів звужує зміст та обсяг конституційних прав громадян і прямо суперечить нормам Конституції”, – сказав М.Гриців. Він додав, що набуття чинності цим законом породить колізію, коли чинними будуть два різні закони: “Про боротьбу з корупцією” та “Про засади запобігання та протидії корупції”, які “відмінним чином регламентують одні й ті ж суспільні відносини в антикорупційні сфері”.

Голова Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) Олександр Пасенюк зазначив, що оспорювані закони “забороняють” суддям читати лекції в робочий час. За його словами, закон дозволяє це робити виключно в позаробочий час, окрім того, після виходу у відставку судді заборонено працювати в юридичній сфері, наприклад адвокатом, юрисконсультом.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар