Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВСУ: фізичні особи мають право позичати гроші під відсотки

0 17

Українці мають право позичати третім особам під відсотки, не дивлячись на відсутність у них фінансових ліцензій. Відповідну постанову Верховний суд України.

У постанові зазначено, що якщо закон “Про фінансові послуги і державне регулювання ринків фінансових послуг” регулює стосунки лише між учасниками ринків фінансових послуг, то регулювання стосунків між фізичними особами, зокрема, відносно договорів позики, поручительства регулюються нормами Цивільного кодексу (ЦК) України.

“Договір позики, як загальна договірна конструкція є підставою для виникнення правовідносин, учасниками яких є будь-яка фізична або юридична особа. Оскільки Цивільний кодекс України не містить ні єдиного винятку, як відносно суб’єктного складу, так і відносно права на отримання від позичальника відсотків від суми позики, розмір яких і порядок їх здобуття встановлюється договором (ч.1 ст.1048 ЦК України)”, — йдеться в постанові Верховного суду.

Суд також прийшов до висновку, що закон “Про фінансові послуги і державне регулювання ринків фінансових послуг” регулює стосунки спеціальних суб’єктів-учасників ринку фінансових послуг і не поширюється на всіх решта юридичних і фізичних осіб-суб’єктів угоди позики, правовідносини яких регулюється нормами ст. 1046-1048 ЦК України.

Теги:

ВСУ, позика

Джерело:

Дело

Залиште коментар