Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВСУ виступає проти всенародного обрання суддів

0 20

 

Голова Верховного суду України Ярослав Романюк вважає, що народ не повинен обирати суддів, а призначати суддів повинен президент з подання ВРЮ. Про це він сьогодні сказав на прес-конференції.

“Ми вважаємо за недоцільне іти по такому шляху (призначати суддів народом – ред.). Мені видається, що порядок в державі буде тоді, коли ми будемо здійснювати фаховий підбір, фаховий підхід. Народ має визначити концептуал пі засади, чого він хоче. Він хоче, щоб державна влада в Україні забезпечила ефективне і справедливе правосуддя. Як саме має вона забезпечувати, це повинні вирішувати фахівці, які знаються на тих процесах”, – сказав він.

Я.Романюк підкреслив, що вони пропонують, і це відповідає європейським традиціям і стандартам, щоби уникнути можливості політизації процесу, не вдаватися до обрання судді громадою.

Голова ВСУ переконаний, що призначати суддів повинен президент з подання Вищої ради юстиції. Він також додав, що процес призначення суддів президентом буде мати фактично церемоніальний статус, оскільки всі питання стосовно фахового рівня кандидатат в судді вирішуватиме винятково ВРЮ.

Джерело:

УНН

Залиште коментар