Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Вступив в силу Закон про корпоративні договори

0 44

Закон № 1984-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно корпоративних договорів» був опублікований в газеті «Голос України» від 17 лютого і вступив в силу 18 лютого.

Нагадаємо, хоча Закон і був прийнятий ще в березні 2017 року, Президент підписав його тільки 16 лютого.

Законом внесено зміни до Цивільного кодексу. Передбачено, що у разі порушення боржником негативного зобов’язання кредитор незалежно від сплати неустойки і (або) відшкодування збитків та моральної шкоди має право вимагати припинення дії, від вчинення якого боржник зобов’язався утриматися, якщо це не суперечить змісту зобов’язання. Така вимога може бути пред’явлено кредитором і в разі виникнення реальної загрози порушення такого зобов’язання. Крім того, кодекс доповнено новою статтею 658-1, яка регулює придбання права на одностороннє розірвання договору.

Положення про корпоративні договори включені в закони «Про акціонерні товариства» та «Про господарські товариства». Також врегульовано питання безвідзивної довіреності за корпоративними правами.

При цьому окремим законом врегулюють порядок і умови укладення корпоративних договорів, в яких однією зі сторін є держава, господарське товариство, в якому частка держави складає 100% або юрособи, в яких державі або таким госптовариствам прямо або опосередковано належить понад 25% статутного капіталу.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар