Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Встановлені в ході дисциплінарного провадження факти не свідчать про доведеність вини особи у вчиненні адміністративних чи кримінальних правопорушень

0 0

Позивач звернувся до суду з вимогою визнати протиправним та скасувати рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів про накладення на нього дисциплінарного стягнення.

Позов мотивовано, зокрема, тим, що дані кримінального провадження щодо особи  не можуть бути підставою для ухвалення рішення про притягнення її до дисциплінарної відповідальності.

Так, позивач стверджував, що матеріали кримінального провадження були надані КДКП неповноважною особою, тому всі подані нею документи слід вважати недопустимими, а прийняте з їх урахуванням рішення Комісії – незаконним.

Касаційний адміністративний суд рішенням, залишеним без змін постановою Великої Палати Верховного Суду, відмовив позивачеві в задоволенні зазначених вимог.

Так, судді ВП ВС дійшли висновку, що доводи позивача про неправомірне посилання КДКП у її рішенні на матеріали, зібрані під час проведення досудового розслідування, є безпідставними, оскільки Комісія не вирішувала питання про обґрунтованість обвинувачення позивача, а лише перевірила викладені у дисциплінарних скаргах обставини на предмет дотримання вимог, що ставляться до посадових осіб органів прокуратури, та наявності в діях прокурора складу дисциплінарного проступку.

Встановлені в ході дисциплінарного провадження факти і з’ясовані обставини мають значення тільки для прийняття рішень КДКП в межах її компетенції та жодним чином не свідчать про доведеність вини особи у вчиненні адміністративних або кримінальних правопорушень.

Отже, рішення про притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності хоч і прийнято на підставі, зокрема, відомостей, наявних у матеріалах кримінального провадження щодо нього, однак ґрунтується на самостійних правових підставах.

Такий правовий висновок викладено у постановах Великої Палати Верховного Суду від 25 квітня у справі № 800/547/17 та від 2 жовтня 2018 року у справі № 9901/454/18.

Із повним текстом постанови ВП ВС від 26 березня 2019 року у справі № 9901/544/18 (провадження № 11-1160заі18) можна ознайомитися за посиланням  http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/81171439.

Джерело: https://supreme.court.gov.ua

Залиште коментар