Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВССУ підтримують закон про незалежність суддів

0 20

Членами секції Вищого спеціалізованого суду України з цивільних і кримінальних справ (далі – ВССУ) ведеться робота з підготовки чотирьох постанов Пленуму ВССУ. Про це повідомили на засіданні секції судоустрою і статусу суддів науково-консультативної ради ВССУ, яке відбулося 8 червня цього року.

Йдеться про наступні постанови Пленуму:

– «Про деякі питання дотримання термінів розгляду судами цивільних, кримінальних і адміністративних справ»;

– «Про практику застосування законодавства, що забезпечує право осіб на судовий захист, і заходи з підвищення його ефективності»;

– «Про підвищення культури судової діяльності і поліпшення організації судових процесів»;

– «Про вживання судами загальноприйнятих принципів і норм міжнародного права і міжнародних договорів України».

На порядок денний засідання було винесено також питання про проект Кодексу суддівської етики. Член секції судоустрою і статусу суддів Науково-консультативної ради ВССУ, голова Апеляційного суду Запорізької області Віктор Городовенко поінформував учасників засідання, що 30 травня 2012 року проект USAID «Справедливе правосуддя» спільно з Радою суддів України провів у Львові круглий стіл з обговорення проекту Кодексу суддівської етики, підготовленого експертною групою Ради суддів України. До участі в обговоренні документа були запрошені судді різних юрисдикцій, які проаналізували положення проекту на предмет урахування усіх необхідних елементів належної суддівської поведінки.

Судді також висловилися відносно президентської ініціативи з посилення гарантій незалежності суддів. Нагадаємо, минулого тижня Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (відносно посилення гарантій незалежності суддів)» (законопроект № 10425).

На думку заступника голови ВССУ Михайла Вільгушинського, в цілому законопроект можна оцінити позитивно. Він також звернув увагу на актуальність цього документа під час проведення судово-правової реформи в Україні і всебічну підтримку з боку суддівського громадськості.

Відзначимо, що члени науково-консультативної ради ВССУ підтримали законопроект № 10425, надавши відповідні пропозиції авторам у подальшій роботі.

Теги:

ВССУ, пленум ВССУ

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар