Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВССУ дав Тимошенко тиждень на роботу над помилками

0 21

Вищий спецсуд з розгляду цивільних і кримінальних справ зобов’язав екс-прем’єра Юлію Тимошенко усунути недоліки в заяві про перегляд Верховним судом вироку щодо “газової справи”.

Про це заявив захисник Тимошенко Сергій Власенко в ефірі “5 каналу”.

“Ми подали заяву, і сьогодні отримали дуже цікавий лист. Він підписаний навіть не суддею, а начальником управління: “На ваше звернення повідомляємо, що постановою судді-доповідача заявниці надано строк до 5 вересня для усунення недоліків заяви”, – сказав Власенко.

За його словами, інших рішень суддя-доповідач не ухвалював. Захисник нагадав, що рішення про передачу заяви на розгляд до Верховного суду приймає Вищий спецсуд.

Як відомо, 1 серпня захист Тимошенко подав до Верховного суду через Вищий спецсуд заяву з вимогою переглянути і скасувати вирок щодо “газової справи” і відпустити екс-прем’єра на свободу.

Підставою для такого звернення стало набрання чинності 31 липня рішення ЄСПЛ у справі “Тимошенко проти України”, в якому було встановлено низку порушень при арешті екс-прем’єра в рамках розгляду “газової справи”.

7 серпня Власенко заявив, що Вищий спецсуд перешкоджає Тимошенко в передачі її заяви з приводу перегляду вироку по “газовій справі” на розгляд Верховного суду.

За словами Власенка, у Вищого спецсуду було три дні для того, щоб встановити, чи є в поданій заяві певні недоліки, або для передачі заяви на розгляд своєї колегії суддів.

 

Захисник Тимошенко зазначив, що вранці 6 серпня його колега Олександр Плахотнюк цікавився у співробітників Вищого спецсуду з приводу наявності в поданій заяві недоліків, і йому було сказано, що таких немає.

Водночас, буквально через кілька хвилин, за словами Власенка, працівники Вищого спецсуду повідомили захисту Тимошенко, що недоліки в поданій ним заяві таки є, але в той же час вони не можуть показати адвокатам відповідну постанову суду.

9 серпня захист Тимошенко усунув недоліки, на які вказав ВССУ.

Плахотнюк заявив, що Вищий спецсуд затягує ухвалення рішення про передачу або непередачу до Верховного суду заяви екс-прем’єра на перегляд вироку у “газовій справі”.

За словами Плахотнюка, 19 серпня закінчився термін, протягом якого Вищий спецсуд повинен був прийняти рішення про долю заяви Тимошенко.

Залиште коментар