Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Всесвітня щорічна конференція Міжнародної асоціації прокурорів

0 18

8 вересня в Москві розпочала свою роботу Всесвітня щорічна конференція Міжнародної асоціації прокурорів (МАП). Участь у конференції беруть близько 700 прокурорів із США, Австралії, Канади, Німеччини, Китаю, Бразилії, Аргентини, ПАР, Великобританії, Франції, Швейцарії, Італії, Таїланду, Саудівської Аравії, Японії, Норвегії, Швеції, Польщі, країн СНД, а також представники 14 авторитетних міжнародних організацій, зокрема ООН, Ради Європи та Євросоюзу.

Ключовою темою Всесвітньої щорічної конференції Міжнародної асоціації прокурорів визначено: «Прокурор і верховенство закону».

Очікується виступ з доповіддю заступника Генерального секретаря ООН.

Також заплановано розгляд питань діяльності прокурорів поза кримінально-правовою сферою.

Українську делегацію очолює Генеральний прокурор України Віктор Пшонка.

Він, зокрема, повідомив про те, що в Україні  кожне шосте кримінальне провадження направляється до суду з угодою про примирення.

У своєму виступі він також зазначив, що у поточному році в апеляційному порядку прокурорами оскаржено в 5 разів менше судових рішень у кримінальних провадженнях, ніж торік (за законодавством 1960 року).   За його словами, сприяли такому позитивному результату положення нового Кримінального процесуального кодексу України, які забезпечили реалізацію принципу незмінності прокурора на всіх стадіях кримінального провадження.

Також у доповіді йшлося  про  механізм негласного отримання доказів під контролем слідчих і прокурорів, який став ефективним інструментом правоохоронної діяльності. «Введення інституту негласних слідчих дій, більшість з яких раніше охоплювалося оперативно-розшуковою діяльністю, стало принциповою новацією для кримінального процесу України. Сьогодні, згідно з положеннями нового КПК, такі дії проводяться виключно за погодженням з прокурором », — сказав він. За словами Віктора Пшонки для ефективної реалізації завдань на цьому напрямі в кожній прокуратурі обладнані і сертифіковані відповідні кімнати для вивчення секретних документів.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар