Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВС США підтвердив конституційне право американців носити зброю з метою самооборони і полювання.

0 15

Верховний суд  США підтвердив конституційне право американців носити зброю з метою самооборони і полювання. Рішення, прийняте п’ятьма голосами проти чотирьох, відміняє 32 літню заборону, як таку, що суперечить другій поправці до конституції Сполучених Штатів, що дає американцем таке право.

Разом з тим, на думку юристів, вплив даного прецеденту на інші закони і норми, регулюючі поводження із зброєю в США, ймовірно, буде обмеженим.

Предметом розгляду було питання про те, чи розповсюджуються конституційні гарантії по другій поправці тільки на міліційні цивільні формування або ж і на окремих фізичних осіб. Член Верховного суду Антонін Скаліа, що обґрунтовував вирішення більшості, вказав, що конституція не передбачає “абсолютної заборони на зберігання і використання легкої стрілецької зброї в цілях самооборони у себе вдома”.

Інший член ВС Пол Стівенс від імені супротивників скасування заборони висловив сумнів у тому, що автори верховного закону країни свого часу прагнули “обмежити можливості, що є у розпорядженні виборних посадових осіб, охочих регулювати цивільне використання зброї”. За його словами, прямого підтвердження подібного наміру “батьків-засновників” американської держави, ніде не немає.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар