Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВРЮ видала 257 доручень для перевірки суддів

0 20

Протягом 2013 року Вища рада юстиції видала 257 доручень на перевірку відомостей щодо наявності підстав для звільнення суддів за порушення присяги або для відкриття дисциплінарного провадження стосовно суддів Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів. Про це повідомив Голова ВРЮ Олександр Лавринович з посиланням на статистику звернень, які надійшли на адресу ВРЮ.

Зокрема, за словами Олександра Лавриновича, протягом року секретаріат Вищої ради юстиції отримав майже 6,5 тис. звернень громадян, юридичних осіб, в тому числі 375 звернень народних депутатів, повідомляє прес-служба ВРЮ.

Відповідно до закону «Про Вищу раду юстиції» ВРЮ розглядає справи і приймає рішення стосовно порушення суддями і прокурорами вимог щодо несумісності; здійснює дисциплінарне провадження стосовно суддів Верховного Суду України і суддів вищих спеціалізованих судів; розглядає скарги  на  рішення  про  притягнення  до дисциплінарної відповідальності суддів апеляційних та місцевих судів, а також прокурорів. Більшість звернень і запитів не містила відомостей, які могли б слугувати підставою для реалізації Вищою радою юстиції своїх повноважень.

За словами Голови ВРЮ, за результатами їх виконання членами Вищої ради юстиції вже надана 21 пропозиція про внесення подання про звільнення суддів з посад за порушення присяги. Триває робота по 132 дорученнях.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар