Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВРЮ пропонують пришвидшити розгляд питань про звільнення суддів

0 20

На сьогодні у Вищій раді юстиції не розглянуто близько 100 пропозицій членів Вищої ради юстиції про звільнення суддів з посад за порушення присяги внесених, у тому числі, членами Вищої ради юстиції, повноваження яких закінчилися.

Згідно Закону «Про Вищу раду юстиції» і відповідно до Регламенту ВРЮ процедура розгляду питання про наявність ознак порушення суддею присяги передбачає надання доручення членові ВРЮ здійснити відповідну перевірку, і в разі її підтвердження, внести пропозиції про прийняття ухвали про звільнення судді з посади за порушення присяги, яке розглядається на засіданні ради.

В той же час часто члени ВЮ перевіряють відомості про наявність підстав для звільнення судді з посади за порушення присяги протягом досить тривалого часу (від 2 до 5 років). Одночасно, через відсутність чітко регламентованих термінів, внесена членом ВРЮ пропозиція про звільнення судді з посади не розглядається на засіданні ВСЮ довгий період часу.

У зв’язку з цим депутат Руслан Сольвар пропонує внести зміни до Закону «Про Вищу раду юстиції» відносно удосконалення порядку розгляду питань про звільнення суддів з посад за порушення присяги.

Проектом № 3501 пропонується встановити, що перевірка відомостей про наявність підстав для звільнення судді з посади за порушення присяги проводиться членом Вищої ради юстиції у строк до одного року з дня надання відповідного доручення Вищої ради юстиції або голови ВРЮ. Цей термін на підставі мотивованого клопотання члена Вищої ради юстиції може бути продовжений головою Вищої ради юстиції не більше ніж на 6 місяців.

Залиште коментар