Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВРУ ухвалила проект змін в діяльності Нацбанку

0 27

8 липня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект №6659 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Національного банку України”, повідомляє РБК-Україна

Змінами пропонується зокрема уточнити правовий статус Нацбанку. Серед найважливіших змін називають: уточнення термінологічного апарату; конкретизацію повноважень ради НБУ та встановлення вимог і обмежень щодо членства у ній; уточнення вимог та обмежень до членів правління НБУ, умов та порядку прийняття ним рішень. Зокрема, пропонується збільшити строк повноважень голови НБУ з 5 до 7 років для уникнення співпадання зі строком повноважень ВР та Президента України.
Проектом закону також передбачається внесення змін до закону “Про банки і банківську діяльність”, зокрема, в частині заборони бути керівниками банку особам, які займали посади голови НБУ, його заступників, членів ради НБУ та правління НБУ, якщо з дня припинення їх повноважень не минув один рік.

Крім того законопроект забороняє Нацбанку забороняється надавати кредити в національній та іноземній валюті, як прямо, так і опосередковано через державну установу, іншу юридичну особу, що перебуває у державній власності, на фінансування витрат державного бюджету.

Теги: Новини права, законодавство України, Парламент, Нацбанк, НБУ, закон “Про банки і банківську діяльність”, новости права, законодательство Украины

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар