Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВРУ планує запровадити кримінальну відповідальність за цензуру у засобах масової інформації

0 24

Верховна Рада України має намір запровадити кримінальну відповідальність за цензуру ЗМІ. За відповідний проект закону № 6447-1 у першому читанні проголосувало 257 депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє proUA з посиланням на «Українські новини»

Законопроект визначає, що до цензури, зокрема, належить редагування органами державної влади та місцевого самоврядування журналістського матеріалу поза редакцій ЗМІ.

У проекті пропонується доповнити Кримінальний кодекс України статтею «Порушення прав і свободи літературної, художньої, наукової та технічної творчості, або цензура». Так за цією статтею, умисне порушення прав на свободу творчості, якщо воно завдало істотної шкоди державним і громадським інтересам, каратиметься штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арештом на строк до 6 місяців, чи обмеженням волі терміном до 2 років.

При цьому за незаконне втручання представників влади у здійснення творчої діяльності порушники штрафом від 15 до 200 неоподатковуваних мінімумів (255-3 400 гривень), або обмеженням волі до 4 років, або ж позбавленням права обіймати певні посади терміном до 3 років.

Крім цього, парламент має намір встановити кримінальну відповідальність за вимоги представників влади до ЗМІ попередньо узгоджувати поширювану інформацію або перешкоджання іншим способом поширенню такої інформації, за вилучення зібраних, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів їх підготовки.

Теги:

Новини права, цензура на телебаченні, цензура в ЗМІ, засоби масової інформації, фото, відео, журналістика, Кримінальний кодекс України, кримінальна відповідальність, штраф, позбавлення волі, журналіст

Джерело:

proUA

Залиште коментар